Навчання у школах Харкова: хто в укритті, а хто — удома? Володимир Носков
У Чугуївській громаді міська влада не бачить можливості відновлення навчання у школах у традиційному форматі. На думку начальниці управління освіти Чугуївської міської ради Марини Ребрової, це добре, що Рада оборони Харківської області дозволила громадам на місцях вирішувати, у якому форматі запускати наступний навчальний рік у школах і дитячих садках.
«Харківська область досить різна в безпековому плані. До одних куточків війна не дуже дісталася, а деякі території відчули її сильно. Для того щоб визначитися, як бути з навчанням, ми зібралися на нараду. Ідеться про директорів закладів освіти, а також ми долучили Національну поліцію і представників ДСНС, заслухавши позицію кожного з них. Рішення було одностайним: виходити в офлайн ще зарано. Безпекова ситуація у Чугуївській громаді сьогодні залишається ще напруженою», — каже Реброва.
Посадовиця переконана, що короткий час швидкості польоту ворожої ракети унеможливлює проведення евакуації у школах безпечно й без хаосу.
«Евакуація у закладі освіти не повинна бути хаотичною. Усі схеми евакуації дітей і персоналу зазвичай відпрацьовано, і кожен знає свої дії після отримання сигналу повітряної тривоги», — говорить Реброва.
А тим часом у Лозівській громаді освітяни ще не мають узгодженого рішення про формат роботи освітніх закладів. Як розповіла Радіо «Накипіло» начальниця управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Вікторія Урванцева, відкрити школи будуть готові там, де є найпростіші укриття. Але все залежатиме від безпекової ситуації на 1 вересня.
«Буде облаштовано укриття у 10 школах із наявних 22-х. Ще є укриття у трьох філіях шкіл», — коментує Урванцева ситуацію з укриттями у школах Лозівської громади.
Однак, на її переконання, батьки повинні розуміти всю серйозність відповідальності.
«Кожен день не може бути однаковим із погляду безпеки. Тому щодня батьки повинні будуть ухвалювати особисте рішення: відправляти дитину до школи чи залишити вдома – з онлайн-навчанням. Я думаю, що треба розглядати можливість оформлення письмового дозволу від батьків, щоб потім не виникало непорозумінь і конфліктів», — каже чиновниця.
На ремонт укриттів у лозівських школах у 2022 та 2023 роках із міського бюджету виділили приблизно 4 мільйони гривень. Урванцева розповідає, що освітяни власними силами нині готують укриття у школах і дитячих садках.
Щодо дитсадків, якщо ухвалять рішення про їхню роботу, то, найімовірніше, для малечі передбачать групи неповного дня.
Слухайте в подкасті «Накипіло вранці» діалог чугуївських і лозівських освітян про дозвіл Ради оборони Харківської області відновити навчання в освітніх закладах у традиційному форматі.