«Навести лад у губернії». Як Харківщина жила під час Гетьманату Філіп Дикань
Сто п’ять років тому, наприкінці квітня 1918 року, у результаті державного заколоту за підтримки німців до влади прийшов гетьман Павло Скоропадський — в Україні утвердився Гетьманат. Змінилася влада й у Харкові.
Одинадцятого травня того самого року в місто прибув новий очільник губернії — генерал-майор імператорської армії Петро Залеський. За часів царату його вважали радикалом, він навіть брав участь в українізації полків, але взаємини з підлеглими на Харківщині в нього не склалися, й із завданням навести лад у губернії, яке собі поставив, він не впорався. Його наступникові, досвідченому імперському управлінцю Сергієві Шидловському, часу й узагалі забракло — він очолив Харківську губернію за місяць до повалення Гетьманату.
Що відбувалося на Харківщині під час правління гетьмана Павла Скоропадського, як керували його призначенці в губернії та чому їм не вдалося навести лад — про це поговорили з доктором історичних наук, професором кафедри українознавства ХНУ ім. В.Н. Каразіна Дмитром Чорним.
Цей випуск створений ГО «Медіагрупа „Накипіло“. Радіо» у межах проєкту «Онлайн перезапуск Радіо „Накипіло“», що відбувається у межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі НУО на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Думки, викладені у випуску, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.