play_arrow

Етери

Не чекайте, поки запросять на тест із ВІЛ-інфекції, щороку проходьте самі

micВолодимир Носков today02.12.2024 8

Background
  • cover play_arrow

    Не чекайте, поки запросять на тест із ВІЛ-інфекції, щороку проходьте самі Володимир Носков


«Тестуйся, лікуйся, живи!» — так звучить гасло інформаційно-просвітницької акції з тестування на ВІЛ-інфекцію, яку в п’ятницю, 29 листопада, проводив благодійний фонд «Парус». Мобільна амбулаторія працювала в одному з місць тимчасового проживання переселенців. Безплатні консультації і саме тестування проводили в межах Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначаємо першого грудня.

2003 року Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву цього дня із «Дня боротьби зі СНІДом» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищити рівень толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, оприлюдненою на сайті МОЗ, у країні 137 тисяч людей перебуває під медичним наглядом через ВІЛ. За дев’ять місяців цього року виявлено 9 653 нові випадки захворювання на ВІЛ, кожен четвертий з яких у стадії СНІДу, і саме СНІД став причиною смерті 899 людей. У середньому щомісяця ВІЛ-інфекцію діагностують у майже тисячі людей. Приблизно 900 із них уперше потрапляють під медичний нагляд, а 920 людей уперше в житті починають антиретровірусну терапію (АРТ).

Якою є ситуація з виявленням ВІЛу на Харківщині, як багато молоді самостійно тестується на захворювання, що передаються статевим шляхом або через кров, у яких місцях із дотриманням приватності готові протестувати всіх охочих — дізнавалися разом. Гостя ранкового подкасту — співзасновниця харківського благодійного фонду «Парус» Олена Овчиннікова.


Етери

0%