«Не мовчи!» — один із принципів протидії торгівлі людьми Кирило Лукаш
Щоб уникнути можливого потрапляння у ситуації, які можна класифікувати як торгівлю людьми, принципово важливо бути уважними до інформації, до всіх пропозицій на ринку праці, як-от від модельних і шлюбних агентств та інших ризикованих вербувальних варіантів.
Цього тижня, 30 липня, у світі відзначали Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який започаткувала Генеральна Асамблея ООН. Міністерство соціальної політики України нагадало, що постраждати від цього злочину може будь-хто незалежно від віку, соціального статусу й рівня освіти.
Другим принципом протидії торгівлі людьми є не мовчати.
З початку 2024 року статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, набули 119 громадян, з них — 44 жінки, 65 чоловіків і 10 дітей (п’ять хлопців і п’ять дівчат).
Згідно зі статистикою Мінсоцполітики:
– 13 людей постраждали від сексуальної експлуатації;
– восьмеро зазнали трудової експлуатації;
– сімох змусили жебрати;
– трьох утягнули у злочинну діяльність;
– один випадок стосується продажу дитини;
– 17 осіб використали у збройних конфліктах;
– 70 випадків — це інші види торгівлі людьми.
Водночас за видами торгівлі людьми 72 особи постраждали від внутрішньої торгівлі, 45 — від торгівлі людьми в інших країнах, а ще два випадки класифіковано як інші види.
Державний експерт із питань гендерної рівності та протидії торгівлі людьми й домашньому насильству Андрій Лабунь у прямому етері на Радіо «Накипіло», коментуючи статистичні дані, зауважив, що ця статистика стосується тільки офіційних доведених випадків. Реальна картина, очевидно, є масштабнішою. Пан Андрій закликав українців не мовчати про випадки, які можна класифікувати як торгівлю людьми, або схожі на них.
Корисні посилання про те, як уникнути ситуацій, пов’язаних із торгівлею людьми:
сайт Мінсоцполітики України;
тут Мінсоцполітики радить, як не стати потерпілим від торгівлі людьми.