play_arrow

Пліч-о-пліч

Нескорений Яроцький

micВолодимир Носков today24.09.2023 336

Тло
  • cover play_arrow

    Нескорений Яроцький Володимир Носков


Збірна України 16 вересня завершила виступи на «Іграх нескорених — 2023» в німецькому Дюссельдорфі. Тут підтримували одне одного, посідали місця в різних видах спорту (а за філософією Invictus Games, немає тих, що програли) понад пів тисячі учасників із різних країн світу. Національна збірна, яка складається із 25 ветеранів і військовослужбовців, що втратили кінцівки, зазнали поранень або травм, виборола 34 медалі. Це найвищий результат за всю історію участі України в змаганнях.
Харківщину на змаганнях представляв боєць Богдан Яроцький із позивним Сільвер. Військовослужбовець із протезом ноги боровся в таких спортивних адаптаційних дисциплінах, як веслування на тренажері, волейбол сидячи, баскетбол і регбі на колісних кріслах.
«Для мене перемога — це те, що ти маєш наснагу перебороти себе, перебороти свої страхи, перебороти своє тіло й добитися кращих результатів, ніж тих, які ти мав до цього», — так відповідає боєць на запитання про те, як він відчуває перемогу після побаченого на міжнародних змаганнях «Ігри нескорених».
До повномасштабної війни Богдан працював в Ізюмському лісництві. А із 25 лютого 2022 року долучився до лав Ізюмської тероборони. Однак уже через два тижні в жорстоких боях побіля гори Крем’янець його серйозно поранили, через що лікарям довелося готувати військового до протезування правої ноги.
Сам Богдан Яроцький в інтерв’ю Радіо «Накипіло» зізнався, що окупований рідний Ізюм і родина стали головними мотиваторами для подолання болю та тренувань із протезом.
Як він потрапив на «Ігри нескорених» та якого досвіду набув на Invictus Games — дізнайтеся в подкасті «Пліч-о-пліч».
У подкасті також узяли участь тренер із баскетболу на колісних кріслах Тарас Шпук і представник благодійного фонду «Громадянин» Олександр Микитюк. Цей фонд допомагав Богданові з придбанням протезу, з яким було б зручно брати участь в іграх військовослужбовців-спортсменів.


Пліч-о-пліч

0%