play_arrow

Пліч-о-пліч

Німецька травмотерапевтка Імке Гансен: «Відправити ветерана до фахівця без його бажання — це насильницький акт»

micВолодимир Носков today25.04.2025 7

Тло
  • cover play_arrow

    Німецька травмотерапевтка Імке Гансен: «Відправити ветерана до фахівця без його бажання — це насильницький акт» Володимир Носков


Війна вплинула на всі сфери нашого життя та позначилася на нашому психоемоційному стані. Постійні хвилювання за рідних, які б’ються на нулі, нічні та денні обстріли, суперечливі політичні заяви, зокрема, від адміністрації президента США Дональда Трампа — усе це виснажує.

А що говорити про військовослужбовців на передовій? За ними цілодобово полюють дрони-камікадзе, артилерія і танки. Вони змушені давати відсіч «м’ясним» штурмам агресора. Важка зброя, гул дронів, бомбардування, спалахи та смерть побратимів залишають слід на ментальному здоров’ї бійців.

Шум у вухах або часткове зниження слуху, головні болі, утрата чутливості, перепади настрою, поганий сон і тривожність — усе це наслідки війни. Як бути далі в мирному житті?

Хтось відмовчується перед рідними, мовляв, краще про це не знати. Дехто виявляє емоції в агресії. Іншим важливо й далі чинити опір через громадську активність або волонтерство.

У кожного й кожної свій шлях подолання фізичних та ментальних травм і проживання тяжких часів. Далеко не кожен готовий говорити про тривоги, емоції, біль і втрати з психологами та психотерапевтами.

Травмотерапевтка з Німеччини Імке Гансен рекомендує рідним ветеранів не поспішати з висновками й візитами до фахівців із ментального здоров’я і в жодному разі не дратуватися, коли чоловік відмовляється записуватись на сеанс, бо йому це неприємно. Вона говорить: «Ми не рятуємо й не вчимо, як правильно. Ми просто поруч».

Докторка Імке Гансен — травмотерапевтка й дослідниця міждисциплінарних досліджень насильства і травми. Майже десять років присвятила травмо-чутливим тренінгам і консультаціям для військовослужбовців, активістів, волонтерів, медиків і поліціянтів в Україні, які на фронтових територіях постійно зазнають стресів.

Особливу увагу пані Гансен приділяє звільненим військовополоненим, що відновлюються в медичному центрі зі спеціалізацією на лікуванні психотравми «Лісова поляна». А нещодавно віцедиректорка правозахисної організації «Лібереко — партнерство за права людини» Імке Гансен у партнерстві з благодійним фондом «Артдача» проводила тренінг для фахівчинь, що працюють із дітьми в прифронтовому Харкові. Сьогодні травмотерапевтка Імке Гансен — гостя подкасту «Пліч-о-пліч».


Пліч-о-пліч

0%