play_arrow

Етери

«Омелян Пріцак: повернення до України»

micФіліп Дикань today23.04.2024 151

Тло
  • cover play_arrow

    «Омелян Пріцак: повернення до України» Філіп Дикань


Українсько-американський науковець і професор американського Гарварду Омелян Пріцак — один із найвидатніших фахівців з історії середньовічної Русі. Людина енциклопедичних знань, історик, сходознавець, філолог і поліглот — він знав 51 (!) мову, — Пріцак досліджував зв’язки та взаємовплив давніх України і Сходу, особливо тюркомовного. Більшість життя він працював у США, став засновником Українського наукового інституту Гарвардського університету (1973), а також Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України (1991). На початку квітня цього року виповнилося 105 років із дня народження науковця.

Днями у видавництві Олександра Савчука вийшла книжка «Омелян Пріцак: повернення до України. Виступи у ЗМІ». Це збірка інтерв’ю, оприлюднених у засобах масової інформації від часу повернення науковця до України на початку 1990-х. Висловлені тридцять років тому в загальноінформаційних, науково-популярних, наукових періодичних виданнях і телеетері погляди й роздуми Омеляна Пріцака про проблеми вітчизняної та світової науки, роль науки й науковця в суспільстві, а також відносини українців із сусідніми народами, не втратили своєї актуальності донині.

У вечірньому етері «Радіо Накипіло» кандидат філософських наук, співробітник Центру українських студій та краєзнавства імені акад. П.Т. Тронька ХНУ імені В.Н. Каразіна й видавець Олександр Савчук розповів про постать Омеляна Пріцака й уперше презентував видання його інтерв’ю.


Етери

0%