play_arrow

Етери

Перейменування вулиць у Харкові

micФіліп Дикань today30.01.2024 256

Тло
  • cover play_arrow

    Перейменування вулиць у Харкові Філіп Дикань


Шістдесят п’ять вулиць, провулків і в’їздів у Харкові змінили назви. Відтепер вони не пов’язані з географією або історією держави-агресорки. Так вирішили депутати Харківської міської ради 26 січня, за три дні після російського удару ракетами по Пушкінській вулиці. Перейменування саме цієї вулиці стало найочікуванішим і найгучнішим, вона дістала ім’я видатного українського філософа Григорія Сковороди.

Але чому це зробили так поспіхом, без широкого публічного обговорення? Висловити думку про перейменування або зробити пропозицію охочі могли тільки протягом двох днів — 24 і 25 січня. Чи врахували думку дослідників історії міста й чи хтось узагалі звертався до них? Наскільки обґрунтовані нові назви? Чи пасує одна із центральних харківських вулиць, уже колишня Пушкінська, імені Григорія Савича? Може, вулиці треба було повернути історичне найменування — Німецька, а ім’я Сковороди надати тій, що пов’язана з ним?

Про це й не тільки у вечірньому етері Радіо «Накипіло» поговорили з керівницею Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марією Тахтауловою й дослідником історії Слобідської України Андрієм Парамоновим.


Етери

0%