play_arrow

Етери

«Я не хочу, щоб переселенці носили тільки секонд» — Валентина Нечволод

micВолодимир Носков today18.12.2024 28

Background
  • cover play_arrow

    «Я не хочу, щоб переселенці носили тільки секонд» — Валентина Нечволод Володимир Носков


Модними, охайними та красивими — такими хоче бачити людей, що виїхали з небезпечного прикордоння, Валентина Нечволод. Рік тому вона створила соціальний жіночий простір «Незалежна». Щоправда, послугами ательє і перукарок можуть скористатися не тільки жінки, але й чоловіки. Працюють швачками, перукарками та майстринями манікюру переселенки, які через російського ворога вимушені були залишити рідні міста й села та переїхати до Харкова.

«Я знаю, що таке жити переселенцеві в незнайомому місті в гуртожитку. Буває так, що й поговорити нема з ким. Хочу допомогти людям не тільки з роботою, але й спілкуванням, щоби стало легше на душі. Беру на роботу тих переселенок, які шукають роботу», — розповіла в подкасті Радіо «Накипіло» Валентина Нечволод.

Пані Валентина згадала, що в мирний для Куп’янська час працювала в хорошому колективі швейного підприємства. Її можна вважати громадською активісткою і волонтеркою: Валентина Нечволод займалася благоустроєм вулиці рідного міста, завдяки грантовому проєкту створила дітям скейт-майданчик, а ще вона любить організовувати свята хлопчикам і дівчаткам — з вікторинами, аніматорами, конкурсами, майстеркласами й подарунками. У цьому куп’янці до останнього сприяли благодійні фонди та організації. Але навіть після пережитої окупації російським агресором Куп’янської громади Валентина Нечволод не обізлилася. Натомість, коли звільнили її рідне місто, змогла організувати евакуацію людей до Харкова, а невдовзі зважилась зайнятися соціальним бізнесом.

«Моя донька побачила в інтернеті оголошення від благодійного фонду “Право на захист”: там відкрили набір на навчання для людей, які хотіли розпочати власну справу. Мені допомогли оформити грант на суму в три тисячі доларів. Але цих грошей забракло на придбання всього потрібного обладнання. Тому ми з донькою додатково подали свою ідею на державний грант через “Дію”. Два місяці нас навчали, як робити рекламу, наймати людей і нараховувати їм зарплатню — усе для того, щоб запустити власний бізнес.

Працювати нині дуже складно. Постійно шукаю працівниць, бо одні переселенки приїжджають до Харкова, а інші звідси їдуть. Постійно шукаю і клієнтів. Сама на вулицях пропоную людям листівки-запрошення до простору», — розповіла засновниця жіночого простору «Незалежна».

Звісно, Валентина Нечволод хоче найбільше в цей складний час підтримувати жінок, які, як і вона, утратили дім. Нині їй сумно від того, що вона не в змозі домовитися зі спонсорами або благодійними організаціями про подарунки на різдвяні та новорічні свята для дітей-переселенців, які мешкають поруч у її гуртожитку.

«У мене в Куп’янську залишилися костюми. Багато було святкових костюмів. Так хотіла б, щоб вони були тут. Коли бачу, що діти всміхаються і радіють, мені самій стає легше. Я проводжу свята не тільки для дітей, але й передусім для себе. Хочу дарувати віру й диво дітям і дорослим», — сказала пані Валентина.

Переселенка Валентина Нечволод сподівається, що перед Різдвом з’явиться людина, яка цінує вміння ділитися радістю, і їй удасться закупити солодкі подарунки для 25 хлопчиків і дівчаток із гуртожитків переселенців. В інстаграмі ви можете написати пані Валентині про своє бажання долучитися до різдвяного дива.

Документальний подкаст із засновницею жіночого простору «Незалежна» довелося записувати без перерви у виробничому процесі, бо в пані Валентини було термінове замовлення. Слухайте історію Валентини Нечволод у подкасті: «Швачка, що створює красу й дива».

Фото: ШоТам


Етери

0%