play_arrow

Етери

«Перший крок»: відеопідказки рідним незрячих воїнів

mic Володимир Носков today16.10.2023 48

Тло
  • cover play_arrow

    «Перший крок»: відеопідказки рідним незрячих воїнів Володимир Носков


«Перший крок» — так називається відеозбірник порад для сімей, рідні яких недавно втратили або втрачають зір. В описі до 10 відеороликів ідеться: «Після повномасштабного вторгнення рф значно збільшується кількість військовослужбовців, які дістали поранення очей унаслідок бойових дій. Такі типи поранень є дуже складними в лікуванні й нерідко призводять до часткової чи повної втрати зору. Родина, друзі, близькі люди тих, хто втратив зір, часто не мають відповідних знань і навичок для створення доступного, комфортного простору в помешканні й адаптації звичних речей, предметів для незрячого, а також не знають правил супроводу тощо. І саме для таких людей команда авторів підготувала низку відеороликів, де розказано й показано, як уникнути багатьох помилок, і надано поради, як зробити перший крок».

Усі відеозаписи містяться на ютуб-каналі Навчально-інформаційного комп’ютерного центру Українського товариства сліпих.

У подкасті «Накипіло вранці» один із ініціаторів запису освітніх роликів, фахівець із невізуальної доступності інформаційних технологій Ігор Кушнір розповів, що у створення освітніх відеосюжетів донатами вклалися як благодійники, так і небайдужі люди. Серед других — чимало осіб із порушеннями зору.

Він сподівається, що цими недовгими за тривалістю, однак змістовними за наповненням, роликами ділитимуться між собою сім’ї, які мають незрячих рідних, а також що їх поширюватимуть серед шпиталів і реабілітаційних центрів для ветеранів війни й відновлення здоров’я важкопоранених військовослужбовців.

У створенні роликів брали участь: тифлопедагоги, медики, психологи, фахівці з інформаційних технологій та реабілітації незрячих. Над фільмуванням працювали професійні телережисери. Незабаром команда проєкту презентує людям, що недавно втратили зір через травми очей, іще 10 пізнавальних і мотиваційних відеолайфгаків.

Слухайте розповідь про проєкт «Перший крок» у подкасті Накипіло вранці».


Етери

0%