play_arrow

Етери

Показати Шевченка людиною. Незвична вистава про Кобзаря

micФіліп Дикань today01.02.2024 39

Тло
  • cover play_arrow

    Показати Шевченка людиною. Незвична вистава про Кобзаря Філіп Дикань


Звичний образ Тараса Шевченка — суворий дядько з вусами, у кожусі й каракулевій папасі — украй «забронзовілий». Команда харківського театру, якому дали ім’я Кобзаря, хоче показати не класика, а звичайну людину з ваганнями, сумнівами, радощами й жартами.

Режисер Олександр Ковшун ставить п’єсу, яку написав харківський драматург Дмитро Терновий на основі щоденника Тараса Шевченка та його віршів. На поезію Кобзаря зробив омажі, тобто присвяти поетові, дещо осучаснивши класичні вірші, науковець і меценат Борис Гриньов, який запропонував ідею цієї вистави. Оформлює її модельєр, дизайнер, лектор з історії мистецтв Костянтин Пономарьов.

Герої фантасмагорії (а саме так визначають виставу її творці) — одразу два Шевченки, на що натякає й назва «Шевченко 2.0». Грають їх актор Театру імені Шевченка Михайло Терещенко й відомий співак EL (Андрій) Кравчук. На початку 2000-х він уже виходив на сцену Театру імені Шевченка в головній ролі у виставі Андрія Жолдака «Гамлет. Сни».

Про «свого» Шевченка, сприйняття Кобзаря, його відкриття у вечірньому етері Радіо «Накипіло» розповіли режисер вистави Олександр Ковшун, автор п’єси Дмитро Терновий та актор Михайло Терещенко.


Етери

0%