«Помічники ветеранів»: перші співбесіди Володимир Носков
Цього тижня у громадах Харківщини розпочалися співбесіди з воїнами та їхніми рідними, які бажають стати помічниками ветеранів. Далі буде спеціальне навчання в Центрі ветеранського розвитку, і тільки після цього фахівці роз’їдуться громадами, щоб допомагати тим, хто повертається з фронту в цивільне життя, а це здебільшого через важкі поранення й травми. Ми й далі відстежуємо перебіг проєкту «Помічник ветерана» — сьогодні разом із фахівцями, що відповідають за відбір кандидатів і підготовку ветеранських помічників.
Двадцятого листопада в громадах трьох районів Харківщини — Богодухівського, Ізюмського й Лозівського — відбулися перші співбесіди з кандидатами, що виявили бажання стати помічниками ветеранів. Так розпочався наступний етап проєкту Мінветеранів, після того як усі охочі могли зареєструвати заяву на платформі «е-Ветеран».
Загалом у пілотному проєкті беруть участь вісім територіальних громад: Балаклійська, Богодухівська, Валківська, Красноградська, Лозівська, Пісочинська, Харківська й Чугуївська. Ця програма передбачає індивідуальний супровід воїнів. Спеціально навчені фахівці працюватимуть із демобілізованими побратимами й посестрами за принципом «рівний — рівному». Тобто помічниками будуть самі ветерани, члени родини ветеранів чи родини загиблих захисників — ті, хто пройшов цей складний шлях чи був до нього дотичним. А працюватимуть вони в сервісних центрах у селах і містах своїх громад.
Тож нині в містах, що долучилися до експерименту, уже створено профільні комісії, які проводять співбесіди з охочими пройти курс «Помічник ветерана». До відбіркових комісій, окрім представників адміністрації громади, зокрема, входять представники громадських об’єднань ветеранів і членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України. І тільки після певного відбору розпочнеться тритижневе навчання в Центрі ветеранського розвитку. У Харківській області такий працює від серпня на базі Національного університету імені В.Н. Каразіна. Після завершення «пілоту» з наступного року проєкт масштабують на всю Україну. Загалом до кінця 2024 року заплановано роботу 15 тисяч помічників ветеранів.
Співрозмовницями ведучого подкасту «Пліч-о-пліч» Володимира Носкова стали заступниця директора департаменту цифрового розвитку та трансформації Міністерства у справах ветеранів Надія Адаменко й заступниця балаклійського міського голови Лариса Блудова.