play_arrow

Пліч-о-пліч

Помічники ветеранів: порадники й провідники в лабіринті чиновничих кабінетів

micВолодимир Носков today13.11.2023 165

Тло
  • cover play_arrow

    Помічники ветеранів: порадники й провідники в лабіринті чиновничих кабінетів Володимир Носков


Не няньки, а справжні помічники воїнів, що повертаються з фронту в цивільне життя. Так містко можна передати сутність роботи фахівців у громадах, які займатимуться питаннями ветеранів війни. У подкасті «Пліч-о-пліч» говорили про старт проєкту Мінветеранів «Помічник ветерана» у громадах Харківщини. Радіомости поєднали харківську студію з Миколаївщиною та Вінниччиною, де відбулися освітні курси з підготовки фахівців для супроводу ветеранів війни й демобілізованих. У Миколаєві команда помічників на старті й чекає, поки Мінветеранів і місцева влада узгодять процеси фінансування програми, штатний розклад, а у Вінниці помічники ветеранів працюють у ЦНАПах із початку жовтня.

«Помічник ветерана» — це пілотний проєкт Міністерства у справах ветеранів війни. Його філософія — «Рівний із рівним». На практиці це має такий вигляд: спеціально навчений фахівець у громаді — це людина з колишніх військовослужбовців чи їхніх родин або рідних загиблих захисників, що добре розуміє настрій, психологію та проблеми, притаманні ветеранам війни. Помічник самостійно знаходить учасника бойових дій у місті або селі й починає з ним спілкування. Так він дізнається його запити та скеровує до тих чи інших фахівців ЦНАПу, підказує адресу МСЕКу та знайомить із місцевою ветеранською організацією.

До низки регіонів України — Львівської, Вінницької, Дніпропетровської та Миколаївської — нарешті долучається прикордонна й прифронтова Харківщина. В експериментальному проєкті братимуть участь поки що вісім громад області. Помічниками для ветеранів можуть стати вмотивовані люди; вони проходитимуть спеціальний відбір, а потім їх чекає тритижневе навчання в Центрі ветеранського розвитку. Як розповідалося в попередніх випусках подкасту, такий центр від 30 серпня працює на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. У новому випуску дізналися, як кандидати можуть подавати заявки й чого їх навчатимуть на спеціальних освітніх курсах. Також познайомилися вже із чинними помічниками й помічницями ветеранів у Миколаївській і Вінницькій громадах.

У студії подкасту «Пліч-о-пліч» — Олег Пуль, начальник управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації, і Тетяна Чередниченко, виконувачка обов’язків директора Центру ветеранського розвитку. За допомогою зум-конференції долучилася дружина морського піхотинця, соціальна працівниця Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Вероніка Гнатюк. Вона вже пройшла спеціальне навчання на помічницю ветеранів і чекає повноцінного запуску проєкту. Також до нашої розмови приєднався керівник вінницького «Сервісного офісу у справах ветеранів» Олексій Замірка і його колега — помічник ветерана Дмитро.


Пліч-о-пліч

0%