play_arrow

Етери

Прем’єра докфільму «Терикони» в Харкові

micФіліп Дикань today26.10.2023 83

Тло
  • cover play_arrow

    Прем’єра докфільму «Терикони» в Харкові Філіп Дикань


У Харкові відбувся показ документальної стрічки «Терикони» режисера Тараса Томенка. Це фільм про 14-річну Настю, її брата, родину й друзів, які живуть у Торецьку, на лінії розмежування. Режисер почав знімати стрічку 2015 року й спостерігав за життям головної героїні чотири роки, абсолютно не втручаючись у її життя й навіть не контактуючи із жодним із героїв фільму.

Над документалкою працювала чудова команда: оператором був Михайло Любарський («Люксембург, Люксембург»), а музику створила Алла Загайкевич.

Стрічка «Терикони» має гарну фестивальну історію: минулого року її представили на Берлінському міжнародному кінофестивалі; вона має низку престижних нагород, серед них — FIPRESCI від Міжнародної федерації кінокритиків на міжнародному кінофестивалі GoEast (Вісбаден, Німеччина).

У вечірньому етері Радіо «Накипіло» з режисером фільму Тарасом Томенком і співпродюсерами Андрієм Суярком та Олександром Коваленком поговорили про випадок, завдяки якому народилася стрічка, надзвичайну важливість українського документального кіно й потребу, але відсутність підтримки його державою.


Етери

0%