play_arrow

Пліч-о-пліч

Протезування зубів полоненим, що вижили в катівнях

micВолодимир Носков today27.12.2023 106

Тло
  • cover play_arrow

    Протезування зубів полоненим, що вижили в катівнях Володимир Носков


На вибір теми наступного епізоду подкасту «Пліч-о-пліч» автора надихнула новина про відомого українського правозахисника Євгена Захарова. Директор Харківської правозахисної групи й один із засновників ініціативи «Трибунал для путіна» передасть свою частину премії Гавела на зубні протези людям, яких російські окупанти катували на загарбаних територіях, а також на допомогу прифронтовим лікарням у Харківській і Сумській областях. Про такий намір пана Євгена стало відомо в середу, 20 грудня.


Ідеться про те, що у вересні очільник Харківської правозахисної групи Євген Захаров став одним із трьох номінантів цьогорічної премії імені Вацлава Гавела з прав людини.


Вацлав Гавел — це драматург, державний діяч, перший президент демократичної Чехословаччини, а потім — Чеської Республіки; людина, яка говорила правду. Премію присуджує Парламентська асамблея Ради Європи за видатні досягнення в захисті прав людини. Під час урочистої церемонії у Страсбурзі 18 грудня ПАРЄ повідомила, що турецький правозахисник, який відбуває пожиттєве ув’язнення, Осман Кавала вирішив розподілити грошову винагороду в 60 тисяч євро порівну між трьома номінантами.


Український правозахисник Євген Захаров і полька Юстина Виджинська отримають по 20 тисяч євро. Гроші зі своєї суми премії пан Євген перерахує десятьом жінкам і чоловікам, які через вибиті зуби не можуть нормально ані їсти, ані говорити із близькими та друзями.


У подкасті разом із лікарями-стоматологами з’ясовували, чому російські так звані слідчі в катівнях на окупованих територіях України так жорстоко гамселять по обличчю своїх жертв. Зазвичай вони ув’язнюють ветеранів АТО, рідних військовослужбовців або тих, кого підозрюють у проукраїнських поглядах і співпраці з українською владою. Як відбуваються протезування зубів і реабілітація полонених? Про що лікареві ніколи не варто говорити зі своїми пацієнтами, якщо вони зазнали катувань? Які технології застосовують українські медики для відновлення зубів?


У подкасті «Пліч-о-пліч» узяли участь директор харківської правозахисної групи Євген Захаров, заступник директора з медичної частини Харківської обласної стоматологічної поліклініки Павло Назаренко, а також волонтер і засновник проєкту «ТриЗуб Дентал» Ігор Ященко.


Пліч-о-пліч

0%