play_arrow

Етери

російські катівні на Харківщині

micВолодимир Носков today28.09.2023 228

Тло
  • cover play_arrow

    російські катівні на Харківщині Володимир Носков


Інформацію про позасудові страти українців військовослужбовцями рф та російські катівні на окупованій частині Харківської області надішлють до Гааги.
За період із 24 лютого 2022 року по 31 березня 2023 року ініціатива «Трибунал для путіна» зафіксувала на тимчасово окупованій частині Харківської області 213 інцидентів, пов’язаних із жорстким позбавленням фізичної свободи. Усі їх описано в презентованому 27 вересня поданні до Міжнародного кримінального суду про ймовірне скоєння російськими військовослужбовцями злочину проти людяності — «ув’язнення або інше жорстке позбавлення фізичної свободи в порушення основоположних норм міжнародного права».
За словами координаторки проєктів Центру громадянських свобод Наталії Ящук, майже в кожному населеному пункті, який окупували російські війська, було місце, куди звозили цивільних осіб, де їх піддавали катуванням, тортурам і нелюдському поводженню. Це триває досі на тимчасово окупованих територіях.
Як зазначили в Харківській правозахисній групі, жертви катувань, їхні родичі та свідки злочинів розповіли документаторам про найпоширеніші види тортур, які окупанти чинили й чинять стосовно цивільного населення. До подання внесено 23 справи: задокументовані свідчення жертв були деперсоналізовані та впорядковані за місцями жорсткого позбавлення свободи, де незаконно утримували людей. ХПГ передає Офісу Генпрокурора МКС докладні свідчення бранців про дев’ять місць жорсткого позбавлення свободи, організованих окупантами на тимчасово окупованій території Харківської області. Усього ж із відкритих джерел відомо про 23 катівні, що діяли в регіоні.
Юрист ХПГ Владислав Должко, який брав участь у підготовці подання до МКС, розповідає, що окупанти облаштували на тимчасово окупованій території Харківської області внутрішньоструктуровану щонайменше дворівневу мережу місць протиправного утримання та катування цивільних. У місцях утримання першого рівня військовослужбовці рф утримували цивільних відносно нетривалий час після захоплення та проводили первинні допити. У місцях утримання другого рівня, куди спеціально перевозили жертв, зазвичай уже вирішували їхню подальшу долю.
В етері «Накипіло вранці» ми й поговорили про нове подання ініціативи «Трибунал для путіна» до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, де йдеться про позасудові страти українців військовослужбовцями рф та російські катівні на окупованій частині Харківської області. Про розгорнуту мережу катівень на тимчасово окупованих територіях Харківської області розмовляли з експертом ХПГ, юристом Владиславом Должком.


Етери

0%