play_arrow

Етери

Розгрібають, ремонтують, плетуть: як працює «Армія відновлення»

micВолодимир Носков today31.01.2024 63

Тло
  • cover play_arrow

    Розгрібають, ремонтують, плетуть: як працює «Армія відновлення» Володимир Носков


У п’ятдесяти двох із п’ятдесяти шести громад на Харківщині учасники й учасниці «Армії відновлення» допомагають розібрати завали, зводять захисні споруди, а ще чергують у пунктах незламності або плетуть маскувальні сітки для військової техніки. За виконану роботу держава платить їм зарплату.

У Харківській області вже рік, як безробітні беруть участь в «Армії відновлення». Це проєкт уряду. Він передбачає залучення за допомогою місцевих філій державної служби зайнятості людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт у період воєнного стану. За словами директора Харківського обласного центру зайнятості Олександра Котукова, Харківщина долучилася до проєкту «Армія відновлення» з початку 2023 року, після скасування заборони проведення суспільно корисних робіт у зоні бойових дій.

Кількість трудівників уже перевалила за 15 тисяч добровольців і доброволиць, що бажають бути корисними на своїй вулиці, у своєму дворі або місті загалом. Тож на всеукраїнському рівні Харківщина є серед лідерів за чисельністю із залучення людей, що шукають роботу, до лав «Армії відновлення». Нині члени фронту праці отримують 10,5 тисяч гривень. На весні «армійцям відновлення» обіцяють підвищити зарплату.

У подкасті «Накипіло вранці» розпитали директора Харківського обласного центру зайнятості Олександра Котукова, як їхні працівники допомагають громадам у відбудові міст і сіл, чим відрізняються корисні роботи в населених пунктах, що пережили окупацію росіян, від тих, що розташовані подалі від кордону, у більш глибокому тилу.


Етери

0%