Секрети творців різдвяної казки на станціях метро Володимир Носков
Понад 60 % українців планують святкувати Різдво 25 грудня. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією з маркетингових досліджень Kantar. За даними компанії, до повномасштабного вторгнення 18 % опитаних мали намір відзначати це свято 25 грудня, а ще чверть збиралася святкувати його двічі — 25 грудня та 7 січня. «Коли мова заходить про святкування Різдва, то 25 грудня поступово дедалі більше легітимізується в суспільній свідомості й витісняє 7 січня», — сказала експертка «Kantar Україна» Світлана Хобта.
Згідно з результатами опитування, наприкінці 2023 року 56 % респондентів сподіваються, що прийдешній рік буде кращим за попередній.
Частка тих, хто чекає погіршення ситуації, супроти минулого року зменшилася із 31 % до 23 %. Збільшилася кількість опитаних із нейтральним настроєм: 25 % респондентів чекають, що прийдешній рік буде таким самим, як і цей.
«Зимові свята традиційно асоціюються з родиною: люди хочуть відчути затишок і поспілкуватися з близькими й коханими. Подарунки залишаються важливою частиною святкування, а те, що ми спостерігаємо збільшення тих, хто від них планує відмовитися, відповідає щоразу вищій тенденції до економії», — підсумувала Світлана Хобта. Зазначимо, щорічне онлайн-опитування провели втретє. У листопаді 2023 року соціологи опитали 1 000 респондентів, відібраних серед міського населення у віці 18–55 років за статтю, віком, типом населеного пункту й регіоном.
Цього року миряни Православної церкви України та греко-католики вперше святкуватимуть Різдво Христове за новим церковним календарем, тобто з усім західним християнським світом. Ми стали свідками того, що харківська міська влада та приватний бізнес цьогоріч набагато раніше почали підготовку до різдвяно-новорічних свят. Усі поспішали встигнути прикрасити торговельні центри та громадські місця до початку грудня.
З огляду на небезпеку обстрілів ворожими ракетами й безпілотниками вже другий рік поспіль харківська міська влада головні святкові локації влаштовує на станціях метрополітену. Художники та дизайнери Центрального парку спільно зі співробітниками метрополітену оздобили сім станцій. Напевно, багато хто вже встиг сфотографуватися на тлі яскравого декору, ялинок, годинника, гірлянд, будиночка святого Миколая на таких станціях: «Наукова», «Холодна гора», «Південний вокзал», «Центральний ринок», «Історичний музей», «Університет» та «Індустріальна». Головну ялинку замість майдану Свободи через війну встановили на станції метро «Університет».
У подкасті «Накипіло вранці» розпитали в Андрія Кравченка, речника КП «Центральний парк», як працювали над створенням різдвяно-новорічної атмосфери на платформах метро майстри та майстрині комунального підприємства. Також наш кореспондент Роман Коробенко розповів в етері про ялинкові базари Харкова, зокрема які ціни правлять за ялинкові композиції, натуральні ялинки та смереки.