play_arrow

Етери

«Шевченко 2.0»: харківський театр готує масштабну прем’єру

micФіліп Дикань today30.11.2023 83

Тло
  • cover play_arrow

    «Шевченко 2.0»: харківський театр готує масштабну прем’єру Філіп Дикань


Харківський державний академічний український драматичний театр імені Т.Г. Шевченка «Березіль» узявся за реалізацію масштабного проєкту під робочою назвою «Шевченко 2.0».

Імпульс проєкту дали Борис Гриньов та естрадний співак EL Кравчук (20 років тому він зіграв Гамлета у виставі Андрія Жолдака «Гамлет. Сни», яка йшла в театрі імені Шевченка), коли в них виникла ідея створити музичну програму з пісень на вірші Тараса Шевченка в оригінальному аранжуванні. І вже згодом цей задум еволюціонував до ідеї проєкту «Шевченко 2.0», фінальним результатом якого стане вистава за мотивами біографії та поезії Кобзаря, утілена в сучасній театральній, візуальній та аудіальній естетиці за спеціально написаним лібрето.

Прем’єру театр планує зіграти наприкінці сезону 2023/2024, а нині працює над усіма складниками майбутньої вистави.

У команді проєкту:

Дмитро Терновий — автор п’єси, один із найвідоміших харківських драматургів, лауреат низки драматургічних конкурсів (зокрема, міжнародних); має публікації та постановки в Австрії, Німеччині, Франції, Польщі й Україні.

Борис Гриньов — автор ідеї та поетичної адаптації. У вільний від роботи над проєктом час — академік НАН України, доктор технічних наук, професор.

EL Кравчук — естрадний співак і виконавець головної ролі.

Костянтин Пономарьов — художник вистави, харківський fashion-дизайнер, а також лектор з історії мистецтв.

Олександр Ковшун — режисер вистави.

Сьогодні в його репертуарному листі: 25 вистав, співпраця із сімома театрами України та двома міжнародними культурними інституціями, дві театральні премії, участь у 34 фестивалях десяти країн світу.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти — 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.


Етери

0%