play_arrow

Пліч-о-пліч

Щоб не збожеволіти, попросилась у волонтерки, — дружина ветерана Ольга Лехан

micВолодимир Носков today01.02.2025 21

Тло
  • cover play_arrow

    Щоб не збожеволіти, попросилась у волонтерки, — дружина ветерана Ольга Лехан Володимир Носков


російсько-українська війна вдерлася у життя родини Ольги Лехан на самому початку протистояння з ворогом. Її чоловік 2014 року чинив опір ворогові на кордоні, а вона опікувалася двома маленькими донечками. Згадуючи свій емоційний стан, Ольга сказала, що була немов на війні разом із коханим.

Як зізналась жінка, щоб не збожеволіти вдома, вона 2015 року прийшла до обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» і сказала, що хоче допомагати. Так і розпочалося її громадське життя. А ще через два роки Ольга Лехан створила нову ГО для дружин ветеранів АТО. Із 2017 року це спільнота дружин і матерів воїнів російсько-української війни. Тут знаходять розраду й підтримку дружини, які втратили своїх чоловіків на фронті, і рідні безвісти зниклих та військовополонених. Гуртом їм легше впоратися з емоційними гойдалками, депресією, душевним болем і чеканням.

Олександрі Харлан-Коноваловій не довелося стресувати через повістку чоловікові до армії. Як військова психологиня, вона познайомилась із майбутнім коханим у бригаді, де вони обоє служили. Нині на зустрічах із дружинами ветеранів жінка може ділитися практичним досвідом, як то кажуть, з обох боків медалі. Бо знає про потрясіння бійців в армії, а водночас і про тривоги та знервованість жінок.

На переконання Олександри Харлан-Коновалової, головна запорука міцних стосунків на дистанції — це довіра й щирість; чоловік, що воює, сповіщає про виходи на нуль і ставить плюсики відразу після повернення з передка, а дружина не набридає своїми проблемами та зайвий раз не сварить за дрібниці.

Недарма дружини й партнерки кажуть, що у їхніх чоловіків-військовослужбовців своя боротьба, а в них — своя. Цим жінкам доводиться виконувати багато значущих ролей як під час, так і після служби їхніх чоловіків. Проте вони часто не отримують належної підтримки й розуміння їхнього досвіду. Щоб не залишатися сам на сам із новими викликами та проблемами, дружини та матері військовослужбовців і ветеранів об’єдналися у межах харківської обласної громадської організації «Дружини ветеранів». Як вони підтримують одна одну та своїх чоловіків на фронті — дізнавалися у подкасті «Пліч-о-пліч».

Особисті історії, а також про свою спільноту нам розповіли:
Ольга Лехан, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО / ООС та голова обласної громадської організації «Дружини ветеранів»;
Олександра Харлан-Коновалова, членкиня організації «Дружини ветеранів» й старша лейтенантка у відставці, що була офіцеркою-психологинею реактивного артилерійського дивізіону 92 бригади.


Пліч-о-пліч

0%