play_arrow

Етери

Скрипаль Дмитро Удовиченко: «Я вибрав музику, яка дуже сильно резонує з тим, що нині відбувається»

micФіліп Дикань today11.06.2024 231

Тло
  • cover play_arrow

    Скрипаль Дмитро Удовиченко: «Я вибрав музику, яка дуже сильно резонує з тим, що нині відбувається» Філіп Дикань


Дмитро Удовиченко, уродженець Харкова й випускник Харківського державного музичного ліцею, нещодавно виграв першу премію серед скрипалів одного з найпрестижніших міжнародних конкурсів класичної музики імені королеви Єлизавети у Брюсселі (Бельгія). Окрім нагороди у 25 тисяч євро, він здобув право чотири роки грати на скрипці Страдіварі 1708 року, яку музикантові надасть японський фонд Nippon Music Foundation. Це перша перемога українського скрипаля на цьому престижному конкурсі.

У фіналі у свій день народження Дмитро зіграв Перший концерт для скрипки з оркестром Дмитра Шостаковича, а під час нагородження демонстративно не потиснув руку одному із членів журі — росіянинові.

У вечірньому етері Радіо «Накипіло» Дмитро Удовиченко розповів про вибір музики й рішення не тиснути руку представникові країни-агресорки, а також про те, чи отримав він уже унікальну скрипку Страдіварі.

Також до етеру приєдналися:

Людмила Вареніна — педагогиня Дмитра, завідувачка відділу струнно-смичкових інструментів Харківського державного музичного ліцею і викладачка-методистка;

Микола Удовиченко — батько музиканта, викладач-методист катедри оркестрових струнних інструментів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського та відділу струнно-смичкових інструментів Харківського державного музичного ліцею, доктор мистецтва.


Етери

0%