play_arrow

Психотерапевтична п'ятихвилинка

Стосунки після втрати партнера/-ки: як сказати дітям

micНаталія Завгородня today16.01.2024 32

Тло
  • cover play_arrow

    Стосунки після втрати партнера/-ки: як сказати дітям Наталія Завгородня


Початок нових стосунків після втрати партнера/-ки в сім’ї, де є діти, обов’язково потребує уваги та надзвичайної тактовності до них. Утрата матері або батька в дитячому віці — це непоправна втрата й травма, що за несприятливих умов може залишити свій вплив на все подальше життя вже дорослої людини.
Зверніть увагу, що проживання горя для дітей, особливо маленького віку, має певні відмінності. Наприклад, горювання часто характеризується зміною поведінки, інтенсивними виявами емоцій, які змінюються перервами. На жаль, побутує хибна думка, що діти легше адаптуються, швидше забувають і не так інтенсивно проживають утрату. А насправді дитина сильно потребує вашої підтримки під час проживання свого унікального й особливого стану. Потребує любові. І найголовніший її вияв тут — відверто та просто, тобто на рівні, доступному для сприйняття за віком, говорити про втрату. Не замовчувати й не вдавати ніби нічого не сталося.

Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Психотерапевтична п'ятихвилинка

0%