play_arrow

Етери

«Свій» — новий адаптаційний простір у Харкові

mic Кирило Лукаш today08.05.2024 78

Тло
  • cover play_arrow

    «Свій» — новий адаптаційний простір у Харкові Кирило Лукаш


Гостею прямого денного етеру на Радіо «Накипіло» стала Єлизавета Курицина — координаторка адаптаційного простору «Свій» від благодійного фонду «Право на захист». Ми говорили про новий важливий центр допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і загалом людям, постраждалим від російсько-української війни.

Новий простір для адаптації в місті під час повномасштабної війни відкрився в Харкові сьомого травня. У ньому ВПО й постраждалі від війни загалом (тобто майже всі жителі й жительки нашого міста) можуть отримати основні послуги й підтримку за принципом «єдиного вікна» в одному місці.

Простір реалізовано за ініціативи Харківської міської ради й утілено БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), щоб допомогти людям, постраждалим від війни, одержати важливі послуги й допомогу. Заклад розташований у підвальному приміщенні, що робить його безпечним для отримання послуг під час повітряної тривоги. Адреса: вул. Серпова, 4б (орієнтуйтеся за синіми вказівками простору «Свій»).

У просторі внутрішні переселенці/-нки та жителі/-льки Харкова й області зможуть одержати безоплатну правову допомогу та психосоціальну підтримку, а також зареєструватися на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН. Також тут надаватимуть консультації із працевлаштування та перекваліфікації, адже тема пошуку роботи й фінансової незалежності від донорських програм нині дуже актуальна

Окрім того, у просторі «Свій» відвідувачі/-ки матимуть змогу одержати доступ до адміністративних і соціально-правових послуг від місцевої влади. У спеціально відведеній кімнаті проводитимуть тренінги, групові консультації та семінари, щоб підтримати залучення ВПО до їхньої нової громади й допомогти їм побудувати нові зв’язки.


Етери

0%