Турботу про ветеранів не вдасться відкласти на потім Володимир Носков
Харківські ветерани російсько-української війни вважають неприпустимим байдуже ставлення влади до проблем військовослужбовців, які повернулися із фронту пораненими й пережили психологічні потрясіння в боях. Захисники розповідають, що, замість того щоб запитати їх, чи мають вони якісь проблеми — психологічні, фізичні й фінансові — чиновники роблять усе можливе, щоб військові та їхні родини розв’язували свої проблеми здебільшого самотужки.
Щоб докорінно змінити такий підхід у комунікації та взаємодії місцевої влади з колишніми учасниками/-цями бойових дій, обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» від початку грудня реалізує соціальний проєкт «Реінтеграція ветеранів: “Слобожанщина”». Проєкт, розрахований на пів року, реалізують за фінансової підтримки міжнародних партнерів. Він передбачає допомогу колишнім військовим та їхнім родичам, а також сім’ям загиблих захисників і захисниць.
Члени команди ветеранської організації на власному досвіді знають, через що доводиться проходити в оформленні тих чи тих довідок і документів. Залучені фахівці консультуватимуть своїх побратимів і посестер із соціальних, медичних та юридичних питань, фізичної та спортивної реабілітації, а також протезування. Окрім того, у спілці допомагатимуть із працевлаштуванням колишніх військовослужбовців, проводитимуть тренінги з відкриття та розвитку власного бізнесу. Одно слово, намагатимуться сприяти адаптації воїнів у мирному житті, щоб їхній досвід працював на них.
А тим часом харківська обласна влада серед досягнень року, що минає, називає відкриття Центру ветеранського розвитку, що має на меті допомогу в здобутті нових навичок, професій або другої освіти. Також днями відбувся перший випуск «Помічників ветерана» — проєкту із супроводу й підтримки колишніх фронтовиків від Мінветеранів. Імовірно, вони з початку нового року розпочнуть роботу у своїх громадах — за умови фінансування державної програми.
«Депутати обласної ради теж мають новину для ветеранів війни. У суботу, 23 грудня, вони проголосували за комплексну програму підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей. На думку депутатів, так поліпшиться підтримка в найрізноманітніших сферах життя ветеранів і, що дуже важливо, у вшануванні пам’яті загиблих зокрема», — повідомляє пресслужба Харківської облради.
У подкасті «Пліч-о-пліч» цього разу зустрілися з головою ради громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Сергієм Бабаєвим і начальником штабу спілки Владиславом Якименком. Помізкували з ними, чого бракує у ставленні місцевої влади, щоб ветерани справді могли почуватися вшанованими, маючи гідне медобслуговування, а надалі — працевлаштування. У подкасті гості ведучого Володимира Носкова розказали про проєкт «Реінтеграція ветеранів: “Слобожанщина”».
До розмови долучилася голова Харківської обласної ради депутатів Тетяна Єгорова-Луценко. Вона розповіла деталі нещодавно ухваленої комплексної програми підтримки захисників і захисниць України на (24–28 років).