play_arrow

Етери

Українці з порушеннями слуху повертаються

micВолодимир Носков today26.09.2023 39

Тло
  • cover play_arrow

    Українці з порушеннями слуху повертаються Володимир Носков


Цими днями міжнародна спільнота відзначає День людей із порушеннями слуху та День жестових мов. Останню неділю вересня від 1958 року присвячують висвітленню проблем життя людей із порушеннями слуху.
Сьогодні більш ніж 5 % людей на Землі мають проблеми зі слухом. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі налічується 446 мільйонів людей із такими порушеннями, з них 34 мільйони — це діти. Щорічно ці цифри зростають. За оцінками фахівців ВООЗ, до 2050 року так чи так від утрати слуху страждатимуть понад 900 мільйонів людей.
До початку повномасштабної війни на обліку Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю слуху «Українське товариство глухих» перебувало понад 44 тисячі осіб із порушеннями слуху. Утім, фахівці говорять, що в Україні мешкає значно більше людей із проблемами слуху, оскільки не всі з них зареєстровані в УТОГу.
З початком повномасштабної війни значна частина глухих жінок і чоловіків евакуювалася за кордон. Минулого року перша заступниця голови Українського товариства глухих Тетяна Кривко озвучувала такі дані про тих, хто виїхав до європейських країн: близько 9 тисяч осіб, з яких 716 — це діти, що мають порушення слуху. Евакуація таких людей відбувалася з великими труднощами, оскільки інфраструктура залізниці мало пристосована для комунікації з глухими людьми. За кордоном їх спіткали проблеми з оформленням документів і комунікації з медиками та державними установами, а також адаптації на місці.
Багатьом із глухих у Польщі та інших країнах допомагала влаштуватися перекладачка жестової мови, директорка громадської організації перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст» Наталія Московець. Вона від початку великої війни працює в польському колцентрі приватної компанії Migam.PL Пані Наталя поділилася власними спостереженнями: останнім часом глухі люди стали повертатися додому в міста, де більш-менш спокійно й мало стріляють. Залишаються в європейських країнах люди з порушеннями слуху, яким нема куди повертатися, бо їхнє житло зруйновано, або ті, кому потрібне серйозне лікування.
У подкасті «Накипіло вранці» перекладачка жестової мови Наталія Московець розказала, як кожен із нас може допомогти сусідам, друзям і знайомим на випадок непередбачуваних надзвичайних ситуацій, що можуть виникати під час війни.


Етери

0%