play_arrow

Етери

Укрпошта підвищила тарифи на передплату преси

micВолодимир Носков today02.11.2023 242

Тло
  • cover play_arrow

    Укрпошта підвищила тарифи на передплату преси Володимир Носков


Ви вже забули, як пахнуть фарбою шпальти газет, як це — сидячи в кріслі з філіжанкою кави гортати сторінки щойно надрукованого журналу? Так, так, знаємо: ви ж черпаєте новини з вебсайтів. А ваші улюблені газети й журнали давно створили електронні версії, а можливо, зовсім відмовилися від паперового формату, як, скажімо, газета «День» чи альманах «Український тиждень». Однак повномасштабне вторгнення росіян у рази збільшило кількість сіл і міст, де є перебої зі світлом, зв’язком, а отже з інтернетом. Тож тепер виникають проблеми й з переглядом сайтів, телеграм-каналів новинних ресурсів. Варто сказати, що в громадах живуть переважно люди старшого віку. А вони звикли діставати свіженький номер газети з поштової скриньки. Утім, чи зможуть мешканки й мешканці громад цьогоріч передплатити улюблену газету про здоров’я, рецепти або ж інформаційне видання з репортажами, матеріалами про злочини росіян, новинами від влади й волонтерів щодо відновлення зруйнованого житла й розподілу гуманітарної допомоги? Запитання залишається відкритим. Річ у тім, що з 1 листопада національний поштовий оператор «Укрпошта» оновив тарифи на передплату й доставку друкованих видань на 2024 рік. Про це йдеться на сайті компанії. У повідомленні читаємо: «Послуга з приймання передплати на періодичні друковані медіа (на одну адресу незалежно від кількості видань) становитиме 15,00 грн (без ПДВ)».

Досі вартість операцій, пов’язаних із доставкою газет і журналів, розраховували залежно від ваги й обсягу видання (шпальт) та кількості виходів на мінімальний термін передплати. Відтепер досить вибрати сферу розповсюдження медіа: загальнодержавне чи місцеве.

Доставка одного примірника становитиме:

– для загальнодержавних медіа — 5,00 грн;

– для місцевих медіа — 4,00 грн.

Передплату приймають по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей. На загальнодержавні друковані медіа — до 20 грудня, а на місцеві — до 26 грудня 2023 року. Доставку газет і журналів у звільнених населених пунктах відновлюватимуть за умови, що це безпечно для клієнтів і працівників Укрпошти. Поштовий оператор пропонує брати участь у передплаті трьома способами: онлайн, у поштових відділеннях і через листонош. Отже, Укрпошта вперше за два роки підвищила тарифи на передплату друкованих газет і журналів. У редакціях видань, де ще не відмовилися від друку на папері газет і журналів, шукають альтернативні способи доставки номерів людям. Інакше їм доведеться значно підвищувати ціну передплати або зовсім відмовитися від друку. Скажімо, передплата на парламентську газету «Голос України» на наступний рік подорожчала вчетверо. А це означає, що левова частка їхньої аудиторії, тобто люди у віці 60–70+ років, залишиться зовсім без оперативної перевіреної інформації про події в містах й Україні загалом. Найбільше від підвищення поштового тарифу постраждають газети з громад, які не мають міцної фінансової подушки.

Як підвищення тарифів на розповсюдження друкованої преси Укрпоштою вплине на роботу загальнодержавних редакцій і локальних ЗМІ — про це говорили в подкасті «Накипіло вранці». Учасники бесіди: голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко й директорка та шеф-редакторка газети «Слобідський край» Лариса Гнатченко, яка приєдналася до обговорення за допомогою зум-конференції. До речі, це суспільно-політичне друковане видання, тоді ще з іншою назвою, засновано аж 1917 року. А тепер це — різноформатна та мультимедійна газета. Іще одна учасниця дискусії — редакторка газети «Маяк» із міста Богодухова Тетяна Лучинська.


Етери

0%