play_arrow

Етери

Уряд і президент обіцяють допомогти з децентралізацією енергетичної системи

mic Володимир Носков today08.07.2024 6

Тло
  • cover play_arrow

    Уряд і президент обіцяють допомогти з децентралізацією енергетичної системи Володимир Носков


Уряд України впроваджує програми підтримки бізнесу й населення для розв’язання енергетичних проблем, зокрема для децентралізації енергосистеми Харківщини. Про це йшлося на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України, що відбулося минулої п’ятниці, п’ятого липня.

У зверненні до учасників конгресу Володимир Зеленський наголосив, що нам потрібна справжня децентралізація енергетичного потенціалу. Він анонсував спеціальні програми підтримки від уряду для громад і бізнесу, що зможуть сприяти посиленню енергонезалежності.

Як стало відомо під час події, великий бізнес може отримати кредити на альтернативну генерацію під 14–16 % на 5–7 років. Енергообладнання звільняють від ввізного мита й ПДВ до початку 2026 року. Скорочено терміни отримання техумов на під’єднання до електромереж до двох днів, а під’єднання до газорозподільної системи — до одного місяця. Створюють гарячу лінію і вебсайт для інформування про нові можливості.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у власному телеграм-каналі написав, що тепер є рішення, які стосуються кредитування банками підприємців Харківщини. Раніше фінансові установи не приймали заставу для великих кредитів середнього й великого бізнесу через ризики знищення під обстрілами. Тепер маємо напрацювання для вирішення цієї ситуації.

Як розповів очільник ХОВА, водночас завдяки обласній програмі підтримки бізнесу з початку повномасштабного вторгнення росії було видано приблизно чотири тисячі кредитів на суму майже 20 мільярдів гривень.

Тим часом міський голова Ігор Терехов після Конгресу місцевих і регіональних влад заявив, що місцева влада відшкодовуватиме ОСББ витрати на закупівлю електрогенераторів.

Додамо, після знищення ворогом ТЕЦ і трансформаторної підстанції, що забезпечували місто електрикою та теплом, у Харкові готуються розгорнути міні-ТЕС — газопоршневі енергетичні установки, які можуть виробляти електричну й теплову енергію.

У подкасті «Накипіло вранці» говорили з головою Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіславом Ігнатьєвим. У розмові йшлося про способи посилення енергонезалежності в умовах війни, а також про те, як цьому сприяє влада, чим може допомогти місто і як у складній ситуації діє бізнес.


Етери

0%