play_arrow

Харківські історії

Валентин Отамановський — український революціонер і радянський професор

micФіліп Дикань today09.03.2024 87

Тло
  • cover play_arrow

    Валентин Отамановський — український революціонер і радянський професор Філіп Дикань


Серед нових назв вулиць, які з’явилися на мапі Харкова в січні 2024 року, є ім’я видатного історика та професора Харківського медичного інституту Валентина Отамановського.

Його біографія бурхлива й непересічна. Змолоду Отамановського запалили ідеї визвольної боротьби. Студентом він належав до напівлегальної громади й заснував нелегальну організацію. Зухвало бився проти більшовиків у знаменитому бою під Крутами. Деякий час був членом Центральної Ради. Пізніше, уже в радянській Україні, він вів краєзнавчі дослідження й організовував краєзнавчу роботу. Вивчав історію права й медицини. Валентина Отамановського двічі заарештовували, відправляли в табори й забороняли йому повертатися в Україну. Після визволення Отамановський захистив докторську дисертацію й став професором. Останні роки життя викладав латину в Харківському медичному інституті. Похований у Харкові.

Про незвичайну долю видатного науковця у програмі «Харківські історії» розповів дослідник життя та наукової спадщини Валентина Отамановського, доктор історичних наук і професор НТУ ХПІ Ігор Робак.


Харківські історії

0%