play_arrow

Харківські історії

Василь Каразін — великий мрійник і великий невдаха

micФіліп Дикань today18.02.2024 48

Тло
  • cover play_arrow

    Василь Каразін — великий мрійник і великий невдаха Філіп Дикань


Героєм цього випуску «Харківських історій» став Василь Назарович Каразін, на честь якого як засновника названо Харківський національний університет. Десятого лютого за новим стилем — день народження просвітника.

Сучасні дослідники називають Каразіна однією з найзагадковіших фігур першої половини ХІХ століття. Сучасники оцінювали його неоднозначно: хтось — з великою повагою, дехто — украй скептично й навіть презирливо.

Василь Каразін зробив усе, щоб у Харкові з’явився університет, але на урочистості з його відкриття не був, бо його не запросили. Він вигадував історії про себе, бачив себе значною політичною фігурою, але до його порад не прислухалися, його усували від справ і навіть запроторювали до буцегарень.

То ким же був Василь Каразін: людиною, яка випередила час, або, навпаки, сином свого часу? І як він причетний до відкриття в Харкові університету?

Про постать Василя Каразіна поговорили з доктором історичних наук і доцентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимиром Маслійчуком.


Харківські історії

0%