play_arrow

Етери

Великодній піст у християн східного обряду — це не тільки про утримання від м’яса

micВолодимир Носков today18.03.2024 46

Тло
  • cover play_arrow

    Великодній піст у християн східного обряду — це не тільки про утримання від м’яса Володимир Носков


Сьогодні, 18 березня, у православних, мирян Української греко-католицької церкви й великої частини протестантських парафіян розпочинається Великий піст. Це особливий період у житті християнина, коли він готується — як духовно, так і фізично — до великого свята: Христового Воскресіння. Цього року Великий піст триватиме до 4 травня.

Ця дата спільна і для тих, хто дотримується юліанського календаря, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем, тому що Великдень не належить до неперехідних постійних свят, а його дата щороку змінюється.

Великий піст — один із найсуворіших у церковному календарі. Ідеться не просто про утримання від певної їжі, а про духовну роботу над собою, про духовні переживання, присвячені останнім дням земного життя Спасителя світу — Сина Божого Ісуса Христа. Тому це точно не час публічних змагань, хто від чого відмовився і як скромно проводить сім тижнів перед Великоднем.

Як проводити час Великого посту християнам, що прагнуть духовного оновлення й готуються до Великодня, — про це поговорили в ранковому етері. У гостях подкасту «Накипіло вранці» побував священник Свято-Дмитрівського храму УГКЦ Богдан Борисенко. Покликання його життя — лікувати людей, як фізично, так і духовно словом. Отець Богдан працює лікарем харківської служби швидкої допомоги, а священиком служить у Свято-Дмитрівському храмі з липня 2022 року.


Етери

0%