«Ветеран медіа» — спільнота для і про захисників Володя Носков
Хто такі ветерани війни? Як у суспільстві сприймають військовослужбовців? Чому відбувається так, що, поки бійці у формі й на службі, суспільство сприймає їх як героїв, а коли вони повертаються в цивільне життя, то багатьом із них приписують стереотипи про втрачену рівновагу та зловживання алкоголем? Нібито війна їх настільки змінила, що ветерани більше не зможуть працювати так ефективно, як до повномасштабного вторгнення, що вони не зможуть спрацюватися в офісі з колегами, які не мають бойового досвіду.
Як воїнам із сакралізованим у медіа образом — що вони мають бути зразком для всіх верств суспільства й ніколи не здаватися — як їм жити своїм звичайним життям, сповненим помилок і здобутків, зі слабкостями та бажанням розвиватися, любити сім’ю й друзів, а також будувати кар’єру? Як жити, щоб їх сприймали такими, якими вони є насправді? Чи готові в українських ЗМІ розповідати про ветеранів і бійців без пафосних нашарувань, натомість чути їхні потреби, поважати їхні цінності, сприяти інклюзії в суспільстві й тому, щоб ветеранам ніколи не доводилося відчувати дискомфорт через неадекватне ставлення з боку посадовців і медиків МСЕК, а також надмірну увагу або, навпаки, байдужість?
Сила телебачення, радіо та онлайн-медіа сьогодні є вагомим інструментом. Ним бажано користуватися конструктивно, не граючи на емоціях, натомість сприяючи зміцненню комунікації між тими, хто стежив за війною з моніторів гаджетів, і тими, хто брав участь у бойових діях. Напевно, таку мету ставили перед собою творці інтернет-ресурсу «Ветеран медіа».
«Ветеран медіа» — це інформаційна платформа для та про українських воїнів, ветеранів, їхніх рідних і волонтерів. Тут можна почитати про програми реабілітації та розвитку, пропозиції від держави та громадських організацій, а також про особисте, наприклад те, що тримає в ресурсі.
Одним із засновників «Ветеран медіа» є львів’янин, ветеран АТО, а нині військовослужбовець ЗСУ Ігор Шолтис. У свої сімнадцять хлопець, що захоплювався, як він сам каже, «читанням репчику», приїхав на київський Євромайдан. А в дев’ятнадцять років потайки від батьків вирушив на передові позиції Донбасу й став бійцем добровольчого батальйону ОУН. Важке поранення ноги не зупинило Ігоря в бажанні назавжди вибити російського агресора з українських земель і 24 лютого. Воїн бився на Запоріжжі, а тепер служить в армії на Херсонщині.
Сьогодні співзасновник «Ветеран медіа», боєць ЗСУ, громадський діяч, ще й співак Ігор Шолтис — гість подкасту «Пліч-о-пліч». Іще одна співрозмовниця ведучого програми Володимира Носкова — головна редакторка «Ветеран медіа» Каріна Роханська.
Окрім того, з Бахмутського напрямку до розмови в подкасті долучився офіцер служби зв’язків із громадськістю однієї з мотопіхотних бригад Володимир Мазур. Харківські глядачі знають його як телеведучого програм каналу Simón, а також він вів «Об’єктив Новини». З початку повномасштабної війни Володимир намагався потрапити до Тероборони. Тепер у ЗСУ він координує роботу представників преси. З ним говорили про два світи військових: той, що бачать глядачі на екранах телевізорів, і той, який є в реальності. Чи можливий баланс у висвітленні реального образу бійців на війні?