play_arrow

Етери

Віктор Гонтаров — митець-характерник й оспівувач Слобожанщини

micФіліп Дикань today12.02.2024 16

Тло
  • cover play_arrow

    Віктор Гонтаров — митець-характерник й оспівувач Слобожанщини Філіп Дикань


Героєм цього випуску «Харківських історій» став художник-монументаліст, живописець і графік, багаторічний викладач у Харківській державній академії дизайну та мистецтв Віктор Гонтаров.

Уродженець Слобідської України (Гонтаров народився в селі Сотницький Козачок Золочівського району), він був просочений атмосферою та красою рідного краю.

«Я художник, образний світ якого приречений до конкретної цяточки землі, зокрема слобожанської. Моїм так званим творчим кредо є погляд на предмет із відстані. Відстань — це вникливий аналітик моєї естетичної позиції», — так митець казав про самого себе.

Мистецтвознавці вказують на метафоричність робіт Віктора Гонтарова та їхній іронічно-гротесковий підтекст. Стиль художника настільки характерний і впізнаваний, що дістав визначення «пейзажу Гонтаріва». До речі, як кажуть друзі, митець наголошував, що правильно його прізвище писати й вимовляти як Гонтарів.

Про наслідувача традицій бойчукістів, людину з добрим почуттям гумору, любителя міцного слівця, вельми оригінального чоловіка й улюбленця студентів, який залишив по собі школу живопису, розповів мистецтвознавець Олег Коваль.


Етери

0%