play_arrow

Пліч-о-пліч

Воювали на передовій, а тепер битимуться за світло

micВолодимир Носков today22.11.2024 151

Background
  • cover play_arrow

    Воювали на передовій, а тепер битимуться за світло Володимир Носков


Воювали в Силах оборони України, а тепер битимуться за безперебійне електроживлення у рідних містах. П’ять ветеранів війни — учасників навчальної програми «Разом» компанії «Укренерго» стали до праці на підстанціях. Залучаючи до колективу захисників, які повернулися із фронту, та членів їхніх родин, національний енергооператор прагне стати дружнім місцем роботи для ветеранів. Для більш зрозумілої та комфортної взаємодії вищого менеджменту й начальників підрозділів у регіонах компанія ввела окремого менеджера, що займається супроводом ветеранів війни та демобілізованих осіб. Ним став бойовий медик, ветеран Дмитро Поліщук.

У новому випуску подкасту «Пліч-о-пліч» ведучий Володимир Носков разом із ветеранами, які працюють у компанії «Укренерго», розповів, як вони впливають на створення у колективі доброзичливої атмосфери для воїнів. Ви почуєте подробиці нового набору ветеранів на навчальну програму «Разом».

Національна енергетична компанія «Укренерго» — це тисячі інженерів, електромонтерів, електрослюсарів, диспетчерів та інших фахівців, від професійності та злагодженості яких залежить, чи буде світло в наших будинках, стабільна робота верстатів на заводах оборонної промисловості, безперебійна робота складного обладнання у реанімаціях військових шпиталів та лікарень, де перебувають цивільні потерпілі від ворожих обстрілів міст і сіл. Енергетикам в умовах російсько-української війни доводиться працювати з ризиком для життя, ремонтуючи лінії електропередач та трансформаторні станції у громадах поблизу лінії фронту.

Нещодавно до майстрів компанії на Харківщині й Львівщині, а також в Одеській, Дніпропетровській і Хмельницькій областях після спеціального навчання у межах програми «Разом» долучилися шість ветеранів війни. П’ять із них успішно почали роботу на електропідстанціях. Одна з бойових посестер стала електромонтеркою з обслуговування підстанції на Дніпропетровщині.

Утім, у національній енергокомпанії хочуть і надалі готувати собі фахівців серед ветеранів. Тому до кінця листопада триває набір другої групи програми «Разом». Цього разу ветеранам та їхнім рідним пропонують опанувати професії електрослюсаря та електромонтера. У подкасті ви почуєте докладніше про умови другого набору «Разом». На початку випуску ведучий вів розмову про результати першого навчального курсу для воїнів із менеджером із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Дмитром Поліщуком. Пан Дмитро в компанії відповідає безпосередньо за підготовку персоналу Укренерго до співпраці з ветеранами й загалом за дружню до ветеранів корпоративну культуру.

Як зробити корпоративну культуру державних підприємств і приватних компаній дружньою до ветеранів? Про це нині міркують у Мінветеранів і Мінекономіки, а також фахівці Державного центру зайнятості. Про це не просте питання висловлюються і у ветеранських громадських організаціях.

Перед поверненням з армії великої кількості учасників бойових дій офісам потрібно заздалегідь готувати команди й не менш важливо створювати інклюзивний і безпечний простір. На думку ветерана Дмитра Поліщука, супровід захисника починається ще перед тим, як працівник компанії вирушить до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у своїй громаді. А далі варто в різний спосіб підтримувати бійця Сил оборони та його сім’ю.

Дмитро Поліщук добре розуміється на кризових станах здоров’я людини. За першим фахом він лікар невідкладних станів медицини катастроф. У компанії «Укренерго» спочатку займався медичним страхуванням працівників. А вже після участі в опорі повномасштабній навалі досвід Дмитра став у пригоді менеджменту. Бо адміністрації Укренерго було зрозуміло: потрібно переорієнтовувати внутрішню комунікацію, корпоративні процеси й соціальні гарантії компанії з урахуванням потреб ветеранів, що долучаються у різних регіонах країни до їхньої команди енергетиків.

Після повернення до цивільного життя керівництво компанії залучило ветерана до розроблення програми реінтеграції ветеранів у колектив. У цьому документі передбачено програму медичної допомоги воїнам (розширений медичний скринінг), психологічний та юридичний супровід. Паралельно фахівці ведуть постійну роботу з начальниками підрозділів, у яких працюватимуть або працюють ветерани, щодо інклюзивної взаємодії з ними.

Перш ніж запускати другий потік програми «Разом», у компанії проаналізували навчання першої групи ветеранів. Із сорока шести зареєстрованих учасників до безпосередньої навчальної практики на підстанціях у регіонах дійшло п’ятеро людей. Серед них — електромонтерка Юлія Кузьміна. Вона вже докладно вивчила обладнання однієї з дніпропетровських електропідстанцій.

По Юлиному голосу чути, що нині вона щаслива, їй цікаво опановувати нову для себе професію енергетика. Хоча зізнається: до оголошення про набір Укренерго на програму «Разом», яке побачила в одному з телеграм-каналів, узагалі не розбиралася, що таке «фаза» і «протифаза», навіщо стежити за заземленням кабелів тощо. До війни Юлія Кузьміна рахувала гроші в бухгалтерії. А ворога нищила з гранатометом.

Ветеранка Юлія Кузьміна вважає своєю перевагою набутий досвід на війні. Серед важливих нових навичок — уміння швидко реагувати в несподіваних складних ситуаціях та ухвалювати рішення з холодною головою, стресостійкість і виконання завдання за чіткими правилами. Це все учасниця бойових дій уже застосовує на новій роботі електромонтерки з обслуговування підстанції.

Менеджер із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Дмитро Поліщук задоволений умотивованістю першої групи навчання у межах програми «Разом». Сподівається, що наступні ветерани будуть іще більш зацікавленими в новій роботі та професійному розвитку. Тож він просить захисників, які повернулися додому, а тепер ламають голову, що робити далі та як реалізувати себе, до 29 листопада зайти на сайт Укренерго, відкрити умови програми «Разом» і заповнити анкету на участь. Далі з ними зв’яжуться для співбесіди.


Пліч-о-пліч

0%