play_arrow

Етери

Вулиця на честь харків’янина — героя Ічкерії

micФіліп Дикань today22.03.2024 250

Тло
  • cover play_arrow

    Вулиця на честь харків’янина — героя Ічкерії Філіп Дикань


Харків’янка Аліна Челнова звернулася до депутатів міськради з проханням перейменувати одну з вулиць Харкова на честь її батька — Олега Челнова. Він був командиром підрозділу УНА-УНСО «Вікінг» під час першої російсько-чеченської війни й став одним із двох українців, нагороджених відзнакою «Герой нації» Чеченської Республіки Ічкерія.

До Чечні Олег Челнов уперше вирушив 1994 року, де з українських добровольців сформувався батальйон УНА-УНСО «Вікінг». Під час битви за Грозний у січні 1995 року батальйон брав участь в обороні президентського палацу від окупаційних військ рф. Тоді Челнов обіймав посаду начальника штабу. У червні 1995 року лейтенант армії ЧРІ повернувся до рідного Харкова. Востаннє Олег Челнов вирушив на Кавказ у січні 1996 року. За офіційною версією, він загинув у Грозному під час бою в районі площі Мінутка шостого або сьомого березня. Проте є свідчення людей, які знали його, що бачили Челнова пізніше в російському полоні. Тому точніше вважати його зниклим безвісти, каже його донька.

Як сталося, що хлопець, народжений у звичайній російськомовній сім’ї робітників, перетворився на українського націоналіста й боровся за свободу та незалежність Чеченської Республіки Ічкерія проти російських імперіалістів? Як ідуть справи з перейменуванням однієї з вулиць Харкова? Про це у програмі «Накипіло ввечері» розповіла донька Олега Челнова Аліна.


Етери

0%