play_arrow

Етери

Незалежність автодорожньому вишу

mic Володимир Носков today17.01.2024 37

Тло
  • cover play_arrow

    Незалежність автодорожньому вишу Володимир Носков


Харківський національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ) бажає залишатися незалежним вищим освітнім закладом і не хоче приставати на пропозицію Міністерства освіти й науки України про приєднання, як там говорять, «до більш потужного міжгалузевого університету». Про це Радіо «Накипіло» повідомив ректор ХНАДУ Віктор Богомолов. Він розповів: іще наприкінці грудня минулого року заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький під час наради з ректорами й обласною владою в Харкові озвучив плани реорганізації автодорожнього університету за допомогою приєднання до іншого вишу.
Варто додати, що профільний заклад вищої освіти здійснює підготовку фахівців для дорожньо-будівного та автотранспортного комплексу країни. У лабораторіях ХНАДУ розробляють матеріали верхніх шарів дорожнього покриття й перевіряють їхню якість. Великі руйнування доріг, мостів електромереж та інфраструктури внаслідок війни потребуватимуть відновлення та масштабних ремонтів. А для цього будуть потрібні висококваліфіковані інженери, механіки, будівельники, автодорожники та інші представники технічних спеціальностей.
Що цікаво, саме в цьому університеті готують фахівців з електромобілів, а за ними — майбутнє автопрому. Також готують спеціалістів з енергоощадних технологій.
З огляду на стратегічне спрямування вишу, на думку ректора Віктора Богомолова, науково-технічні лабораторії й потенціал університету загалом нині варто не просто зберегти, але й надати їм потужного розвитку. Тож Радіо «Накипіло», зважаючи на резонанс, що викликало питання реформи вищої школи, зокрема наміри Міносвіти модернізувати мережу університетів й укрупнити заклади вищої освіти в Харківському регіоні, і далі висвітлює думки ректорів. Ми досі сподіваємося на участь в одному із прямих етерів заступника міністра освіти й науки Михайла Винницького. Це він останнім часом висловлюється про потребу укрупнення закладів вищої освіти.
Минулого тижня ми з ректором Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди обговорювали ймовірність приєднання вишу до Каразінського національного університету. А сьогодні в подкасті «Накипіло вранці» ректор Харківського національного автомобільно-дорожнього університету й доктор технічних наук Віктор Богомолов розказав, що вишу пропонує МОН і якою на це є реакція професорсько-викладацького та студентського колективів.


Етери

0%