Як стати бібліотекою, що просуває здоровий спосіб життя у громадах Володимир Носков
Здається, ми вже призвичаїлися сприймати бібліотеки не тільки як осередки збереження і читання книжок, адже сьогодні вони ще й мультикультурні інклюзивні простори. Особливо це відчутно у громадах. У них книгозбірні є центрами громадської активності, освітніх і культурних лекцій, культурно-розважальних заходів, майстеркласів, а також просторами розвитку дітей. Сьогодні ми розглянули бібліотеки, що можуть підвищувати рівень здоров’я жителів громад.
«Бібліотеки для здоров’я громад» — так називається дистанційний курс, який розробив і запропонував благодійний фонд «Бібліотечна країна». У межах проєкту «Здорові бібліотеки» можна опанувати навички з добору книжок із перевіреною інформацією про здоров’я, отримати поради про організацію діяльності з промоції здорового способу життя, зрозуміти особливості роботи з різними аудиторіями та згенерувати багато нових ідей. Окрім того, можна одержати доступ до корисних ресурсів, зокрема списків книжок, рекомендованих наборів обладнання, відеороликів на тему здоров’я та багато іншого.
Курс дасть змогу налагодити щоденну роботу бібліотечного простору так, щоб відвідувачі отримали доступ до первинної діагностики стану власного здоров’я для ефективного спрямування та свідомого використання медичних і психологічних послуг.
Курс познайомить із сімома елементами «здорової бібліотеки», серед яких: простір, книжки, події, обладнання, спільноти, комунікація і партнерства.
Як пройти безплатне навчання і стати здоровим читачем — про це дізнавалися у виконавчої директорки БФ «Бібліотечна країна» Люсьєни Шум.
Реєструйтеся і підписуйтеся на дистанційний курс «Бібліотеки для здоров’я громад» за цим покликанням.