play_arrow

Етери

Як у Координаційному гумцентрі борються з фейками, щоб евакуювати людей

micВолодимир Носков today13.12.2023 74

Тло
  • cover play_arrow

    Як у Координаційному гумцентрі борються з фейками, щоб евакуювати людей Володимир Носков


Харківська обласна влада розглядає можливість розширення переліку прифронтових громад, з яких здійснюватимуть примусову евакуацію через постійні російські обстріли. Про це в етері національного телемаратону «Єдині новини» повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Ідеться про Куп’янський район і напрямок Борової, що в Ізюмському районі. Там росіяни намагаються наступати й обстрілюють населені пункти керованими авіабомбами.

За словами очільника ХОВА, Рада оборони Харківської області ухвалить рішення про примусову евакуацію, спираючись на ситуацію на лінії фронту. Нагадаємо, що в листопаді в межах примусової евакуації представники Національної поліції та місцевої влади, спільно з Товариством Червоного Хреста України та іншими волонтерськими групами, евакуювали з Куп’янського району 299 неповнолітніх, разом із родинами — загалом майже 500 осіб. Більшість із них тепер мешкає в гуртожитках харківських університетів. Олег Синєгубов попросив жителів сіл і селищ не чекати примусових заходів, а натомість зголошуватися та виїжджати до безпечніших міст Харківщини. Записатися на евакуацію можна за телефоном гарячої лінії, що працює при благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр». Номер цілодобового колцентру: 0-800-33-92-91. Охочих евакуюватися вислухають, запишуть адресу й підкажуть, коли заплановано найближчу поїздку евакуаційного екіпажу.

Сьогодні в подкасті «Накипіло вранці» ми більше поговорили про роботу гарячої лінії. Зокрема, дізналися, наскільки ефективно оператори збирають заявки про допомогу від людей, що мешкають на прикордонні, і чи стали тамтешні жителі більше довіряти операторам колцентру Координаційного штабу. Наш співрозмовник — керівник відділу евакуації БО «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов.

За його словами, росіяни завдяки пропаганді роблять усе можливе, щоб загальмувати виїзд мирного населення із сіл і містечок. Людей переконують, що в Харкові нібито нема де жити й чого їсти, а переселенців в облцентрі ніхто не чекає, тож вони бідують. Пан Олег навів приклад, як одна родина погодилася на виїзд тільки тоді, коли волонтери обіцяли перевезти повністю їхнє майно: люди боялися, що кімната, де їх поселять, буде порожньою — без меблів. Це теж один із прикладів реакції на російську пропаганду.

Очільник відділу евакуації БО «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов сказав, що тимчасове житло для переселенців у гуртожитках харківських вишів допомагають облаштовувати міжнародні фонди й гуманітарні організації. Тому люди можуть бути впевнені, що про них турбуються та чекають у безпеці.


Етери

0%