play_arrow

Етери

Як учителям креативити без остраху, що подумає керівництво

micВолодимир Носков today29.08.2024 30

Background
  • cover play_arrow

    Як учителям креативити без остраху, що подумає керівництво Володимир Носков


Ви пригадуєте своє навчання у школі? До одних учителів завжди хотілося приходити на уроки, виконувати домашки, брати участь у гарячих дискусіях на уроках або виконувати досліди з хімії, фізики та біології. А про інших педагогів від класу до класу передавалися негативні прізвиська, про них згадують як про далеко не найкращі, ба навіть травматичні приклади вчительства. Бо від згадки про їхній погляд, різкий голос, некоректні висловлювання та випадки цькування і досі стає моторошно. Тому коли батьки спільно з дітьми починають новий навчальний рік, то подумки прокручують у голові своє шкільне життя і бажають доньці або синові доброго, виваженого, творчого, умотивованого, професійного у своєму предметі педагога.

Учителі зі свого боку, чекаючи в класі нових школярів, хвилюються: як у них складуться взаємини з дітьми, чи вдасться їм стати людиною, якій хлопчики й дівчатка довірятимуть, з якою схочуть розвиватися і пізнавати нове, нехай і складне. Одно слово, сьогодні багато хто в очікуванні першого вересня.

Незабаром в онлайн- і офлайн-класах зазвучать голоси та сміх школярів. Після тривалих літніх канікул діти ділитимуться з учителями своїми пригодами й історіями кохання. Можливо, комусь важливо буде виговоритися після чергового обстрілу вулиці або рідного дому — на Харківщині триває велика війна.

Тож паралельно до педагогічних рад та останніх приготувань нині в Харкові активні та творчі вчителі зберуться на мотиваційну зустріч. Як розповіли в харківському представництві громадської організації «Асоціація сертифікованих педагогічних працівників», мета мотиваційного заходу вчителів Харківщини — пошук сил для усіх, щоб не просто навчати, а творити дива й вести за собою.

В етері міркували, чи потрібні в школах учителі з нестандартними підходами до навчання, з бажанням розвивати в учнів критичне мислення і цінувати їхню особистість; чому в багатьох школах керівництву вигідно, щоб учитель був під постійним тиском і страхом, що його звільнять, якщо щось відбудеться не за планом. Гостями студії стали президент Асоціації сертифікованих педагогічних працівників Володимир Мініч і керівниця харківського осередку цієї громадської організації та вчителька початкових класів Липецького ліцею імені П.В. Щепкіна Ольга Істоцька.


Етери

0%