play_arrow

Пліч-о-пліч

Як воїнам уберегти слух

micВолодимир Носков today21.10.2023 95

Background
  • cover play_arrow

    Як воїнам уберегти слух Володимир Носков


На погіршення слуху військовослужбовців впливають звуки вибухів, пострілів і потужних двигунів автівок й авіаційної техніки. Вони можуть заподіяти серйозну, навіть незворотну, шкоду. Часто погіршення слуху позначається на виконанні професійних завдань, якості життя та може навіть завершитися інвалідністю.

Досвід роботи з ветеранами війн у різних країнах світу свідчить про те, що в умовах війни медики відразу не звертають уваги на акустичні травми, які є непомітними й не загрожують утратою життя або кінцівки, окрім випадків, коли вони пов’язані з іншими тяжкими пораненнями, або ступінь тяжкості яких призводить до втрати функціональності. До того ж багато хто з фронтовиків просто соромиться відверто розповідати про таку проблему, бо вважає її незначною та остерігається висміювання. Проблема поглиблюється і тим, що в Україні захисників і захисниць не забезпечують засобами захисту слуху. Зазвичай тактичні навушники вони купують за свій кошт.

Щоб максимально вберегти наших військовослужбовців від утрати слуху та якомога швидше відновити здатність чути тих, хто вже дістав травму, громадська організація «Відчуй» наприкінці минулого року розпочала кампанію з повернення слуху українським бійцям «Чуєш? Плюс. Плюс». Отоларингологи, лікарі-сурдологи спільно із психологами та педагогами, що спеціалізуються на особливостях людей із порушеннями слуху, безплатно ведуть реабілітацію військових. Вони консультують уже слухопротезованих воїнів, як знову сприймати звуки.

Дар’я Герасимчук — радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, директорка громадської організації «Відчуй» — розповіла, що, крім реабілітації бійців, які вже втратили слух, організація займається забезпеченням спеціальними апаратами для захисту слуху бійців.

У подкасті «Пліч-о-пліч» із Дар’єю Герасимчук говоримо про програми реабілітації та відновлення слуху військових і ветеранів війни від держави та громадських організацій. Вона переконана: якщо на ранніх стадіях допомогти захисникові з діагностикою слуху, то його можна зберегти повноцінним. Особливу роль у підтримці відіграють рідні та друзі.


Пліч-о-пліч

0%