play_arrow

Етери

Як ви можете поділитися батьківською любов’ю з дитиною-сиротою

micВолодимир Носков today04.07.2024 34

Тло
  • cover play_arrow

    Як ви можете поділитися батьківською любов’ю з дитиною-сиротою Володимир Носков


На Харківщині майже всіх дітей-сиріт улаштували до альтернативних родин. Щоб популяризувати сімейні форми виховання дітей, абонентам мобільних операторів розсилають SMS з інформацією про можливість піклування за хлопчиками й дівчатками, які залишилися без батьків і опинилися в складних життєвих обставинах.

У Харківській області до альтернативних форм сімейного виховання влаштували 98 % дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це інформують у Харківській обласній військовій адміністрації.

Зокрема, від початку цього року створено дев’ять дитячих будинків сімейного типу й одинадцять названих сімей, до яких улаштовано 55 дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом у Харківській області є 134 дитячих будинки сімейного типу і 228 названих сімей.

Щоб у родинах могли перебувати й розвиватися усі діти-сироти, від грудня минулого року відбувається інформаційно-просвітницька кампанія з популяризації сімейного влаштування дітей. Проєкт триває за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей. У Харкові та громадах області розміщено білборди, ситилайти й постери, на яких розповідають про різні форми сімейного влаштування і чим вони відрізняються одна від іншої: названі сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опіку / піклування і всиновлення. Окрему увагу приділено послузі патронату над дитиною. Ба більше, харківцям розсилають SMS з інформацією про можливість дарувати свою любов і турботу хлопчикам і дівчаткам, що потребують батьків, а не вихователів у сиротинцях. У таких есемесках ідеться про те, до яких служб варто звернутися, щоби стати родиною сироті. А для тих подружжів, що вже замислилися про всиновлення або створення дитячого будинку сімейного типу, на базі Харківського обласного центру соціальних служб працює спеціалізована гаряча лінія. Потенційним батькам і вихователям готові провести фахову консультацію з питань сімейних форм виховання сиріт за номером колцентру 0-800-300-823.

Окрім того, у Харківській області будують житло для названих родин. Зокрема, у вересні 2023 року повідомляли про зведення двох будинків для названих сімей, що родом із Куп’янського району. Будівництво реалізують у межах соціального проєкту з підтримки великих названих родин від фундації Олени Зеленської «Адреса дитинства».

Тиждень тому від начальника ХОВА Олега Синєгубова стало відомо, що 27 червня депутати облради під час пленарної сесії ухвалили рішення про будівництво житла для дитячих будинків сімейного типу й названих сімей.

За ініціативою ОВА до Програми підтримки й розвитку сімейних форм виховання в Харківській області на 2023–2027 роки внесли зміни, згідно з якими в регіоні будуватимуть житло для подальшого надання в користування дитячим будинкам сімейного типу й названим сім’ям, які взяли на виховання дитину з інвалідністю підгрупи А.

Проєкт реалізують на засадах співфінансування: 70 % коштів — з обласного бюджету, 30 % — кошти сільських, селищних і міських територіальних громад за умови виділення ними земельної ділянки під будівництво.

Правозахисні дитячі організації та фонди, а також представники української влади наголошують, що діти-сироти мають жити в сім’ях, а не в інтернатах. Однак люди досі упереджені стосовно підлітків і дітей із проблемних сімей, тому не хочуть брати їх в опіку чи всиновлювати. Натомість, як і до повномасштабного вторгнення, подружжя просять про маленьких дітей, хочуть дітей, у яких батьки загинули, в ідеалі — захищаючи Україну.

Такими спостереженнями поділилася Дар’я Касьянова — голова правління Української мережі за права дитини й національна директорка з розвитку програм благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна». Тож сьогодні в подкасті «Накипіло вранці» ми говорили про ситуацію із сиротами на Харківщині, а також про програми, що передбачають розвиток і популяризацію сімейних форм виховання, які можуть допомогти зростати й розвиватися хлопчикам і дівчаткам у домашньому затишку й любові. Гостя подкасту — директорка Харківського обласного центру соціальних служб Оксана Радіч.


Етери

0%