Як забезпечити опалювальний сезон у Харкові? Філіп Дикань
Масований ракетний удар 22 березня став, згідно з офіційними заявами, наймасштабнішою атакою рашистів на українську енергетику за весь період великої війни. В енергетиці країни склалася вкрай важка ситуація: з енергосистеми випало понад 10 блоків ТЕС і ТЕЦ. Про це сказав неназваний співрозмовник видання «Економічна правда». Серед знищених — Харківська ТЕЦ-5 і Зміївська ТЕС. Мер Харкова Ігор Терехов зазначив, що нині в місті зруйновано майже всю критичну енергоінфраструктуру. Керівники й Харкова, й області стверджують, що на повноцінне відновлення потужностей і повернення нормального енергопостачання підуть місяці.
Менше з тим, до опалювального сезону треба готуватися вже сьогодні. Терехов, відповідаючи на запитання колеги про це, сказав, що пріоритетом у підготовці до нового опалювального сезону буде диференціація теплової мережі, щоб менше давати навантаження на стаціонарні великі ТЕЦ. До того ж, за його словами, «уже цього опалювального сезону ми працювали частково завдяки тому, що збудували модульні котельні в житлових мікрорайонах. Незважаючи на знеструмлення в місті, 40 тисяч абонентів навіть не відчували його, бо під час підготовки до зими ми зробили альтернативне опалення. Працювали котельні, які перейшли на генератори».
Про те, як можна забезпечити наступний опалювальний сезон у Харкові, у вечірньому етері Радіо «Накипіло» розповіли економіст, волонтер і голова харківського осередку партії «Демократична сокира» Микита Соловйов і директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.