play_arrow

Етери

Які сервіси й книжки незабаром запропонують бібліотеки

micВолодимир Носков today08.04.2024 32

Тло
  • cover play_arrow

    Які сервіси й книжки незабаром запропонують бібліотеки Володимир Носков


Волонтери спільно з видавцями оновлюють книжкові фонди бібліотек деокупованих громад у межах проєкту «Вільні читають українською!».

Зокрема, жителів Харківщини запрошують долучитися до проєкту зі збору книжок і популяризації української мови.

Ініціатор благодійного проєкту — уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь за підтримки Міністерства освіти й науки, усеукраїнського проєкту «Єдині», студентських мовних омбудсменів й Асоціації мовних курсів — пропонує видавцям, а також завзятим читачам подарувати книжки українською мовою бібліотекам областей, які найбільше постраждали внаслідок російської агресії.

Книжки передадуть до книгосховищ Харківської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Сумської областей.

Сам проєкт «Вільні читають українською!» запустили до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Окрім поповнення книжкових полиць сучасною та класичною українською літературою, задумано створити мобільні бібліотечні куточки, формування книжкових полиць в укриттях і гуманітарних штабах.

Від початку повномасштабної війни до оновлення бібліотек активно долучається генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький. На його думку, українським бібліотекам варто змінити модель роботи — щоб це були книгосховища не з макулатурою, яка давно припала пилом через відсутність попиту на літературу. Він уважає, що краще витрачати гроші на нові фонди, вчасно списуючи книжки, на які немає попиту з боку читачів.

У подкасті «Накипіло вранці» з генеральним директором видавництва «Фоліо» Олександром Красовицьким говорили про потребу рішучих змін у бібліотеках, про, м’яко кажучи, недостатню державну підтримку книгозбірень, про збалансований підхід у поповненні літературою бібліотек у глушині. Видавець переконаний, що нині бібліотеками повинні опікуватися не тільки благодійники й видавництва, але й держава з достатнім фінансуванням, реформою бібліотечної системи й визначенням комплекту літератури для кожної книгозбірні, щоб читач міг розраховувати на різноманітні книжки — від наукових до пізнавально-енциклопедичних.


Етери

0%