play_arrow

Харківські історії

Жорж Борман — невгамовний «король солодкої імперії»

mic Філіп Дикань today30.12.2023 333

Тло
  • cover play_arrow

    Жорж Борман — невгамовний «король солодкої імперії» Філіп Дикань


25 грудня 1918 року помер Григорій Миколайович Борман, «король солодкої імперії». Назва його торговельної марки «Жорж Борман» і досі красується на обгортках та коробках, які виробляє харківська кондитерська фабрика, заснована ним понад 100 років тому. Перше виробництво цукерок, печива, пряників, пастилок і багатьох інших солодощів Борман створив у петербурзі. Досить швидко його продукція заполонила всю російську імперію. 1898 року він переїхав до Харкова й побудував тут фабрику, яка не поступалася петербурзькій.

Григорій Борман помер у своєму невеликому будиночку, який, на жаль, не зберігся — на його місці нині офіс і галерея «АВЕК». А ось фабрика існує й досі на вулиці Коцарській, як і магазин Жоржа Бормана, у якому, як і на початку ХХ століття, продають усілякі солодощі. Це знаменитий «Ведмедик», який розташований на нинішньому майдані Конституції.

Про засновника «солодкої імперії» Григорія Бормана, міти навколо нього й те, з ким він конкурував у Харкові й хто не витримав конкуренції з прибульцем, у програмі «Харківські історії» розповів дослідник історії Слобідської України Андрій Парамонов.


Харківські історії

0%