play_arrow

Етери

Знакові слобожане, видатні українці — на мапах Липців, Борщової, Мерефи

micФіліп Дикань today26.06.2024 49

Тло
  • cover play_arrow

    Знакові слобожане, видатні українці — на мапах Липців, Борщової, Мерефи Філіп Дикань


У Липцях, Борщовій, Мерефі з’явилися вулиці, названі на честь видатних земляків. Це — результат праці робочої групи з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії на території Харківської області, яка почала розглядати зміну топонімів Харківського району. На першому засіданні 25 червня нові назви дістали 40 вулиць і провулків із майже 400.

Ім’я видатного українського мовознавця та етнографа Бориса Грінченка відтепер матиме одна з вулиць у Борщовій неподалік від Харкова, академіка Дмитра Яворницького — у Слобожанському, а в Мерефі в топонімії вшанували її засновника — осадчого Єрофія Миргородського.

Кого ще увічнили на мапах Мереф’янської та Липецької громад і чому запропонували саме ці постаті — у програмі «Накипіло ввечері» розповіли учасники робочої групи з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії на території Харківської області: Марія Тахтаулова, начальниця Другого міжрегіонального відділу управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту нацпам’яті, й Андрій Парамонов, дослідник історії Слобожанщини.


Етери

0%