Тексти

Спочатку — фортифікації, потім — відбудова: редактор «Наших грошей» про удар по відновленому ліцею на Харківщині 

today10.04.2025 о 15:38 44

Тло

Антикорупціонер і журналіст-розслідувач Юрій Ніколов розкритикував капітальні ремонти на прифронтових територіях Харківщини. Він уважає недоцільними витрати бюджетних коштів на відновлення ліцею у Старому Салтові, який у ніч проти шостого квітня вдруге зруйнували окупанти. 

Гроші, які витратили на капітальний ремонт навчального закладу, було б доцільніше спрямувати на будівництво фортифікаційних споруд, висловився Ніколов в етері Радіо «Накипіло»

Журналіст наголосив, що керівник військової адміністрації першочергово повинен ухвалювати державницькі рішення, а держава в період війни не може вкладати бюджетні кошти в «картинку».

«Інвестувати державі в утримання прифронтової території в гарному гламурі — це не державне рішення… Нині війна, і відтворювати картину, що все гаразд, сьогодні не виходить. Так не можна робити. Бо ці витіснення війни за межі свідомості, створення власної картини світу, де школи працюють і все добре, нікому не потрібні. Це фікція, спрямована на те, що ти не туди витрачаєш ресурс і просто стаєш жертвою окупанта. Окупантові глибоко наплювати, стоїть у тебе школа чи ні. Він дякує, що ти не зробив фортифікації на його дорозі. Ви дорогу йому заасфальтували, а не замінували… На жаль, люди на прифронтових територіях у безпосередній зоні ризику», — підсумував антикорупціонер.

У ніч проти шостого квітня у старосалтівський ліцей, на ремонт якого з бюджету витратили майже 200 мільйонів гривень, улучило п’ять російських «шахедів». За даними обласної прокуратури, вибухи частково пошкодили фасад, покрівлю, коридори та класи ліцею. 

Старосалтівський ліцей значно пошкодили 2022 року під час наступу росіян та окупації. Його ремонтували у 2023–2024 роках.  

У 2024 році голова Старосалтівської громади Антон Палєй в інтерв’ю Харківському антикорупційному центру заявив, що держава правильно фокусується на відновленні соціальної інфраструктури.

«Якщо не відновлювати заклади таких сфер, як навчання та охорона здоров’я, то можна забувати про ці території зовсім. Ніхто не побажає там жити — неможливе життя без закладів освіти та охорони здоров’я. Держава робить усе правильно в цьому питанні. Люди бачать, що держава розраховує на ці території», — сказав чиновник.

Фото: Харківський медіахаб

Слухайте інтерв’ю повністю у програмі «Накипіло з Володимиром Носковим».

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

Харківський інститут соціальних досліджень з’ясував ставлення українців до депортації дітей в рф

93 % опитаних негативно або вкрай негативно ставиться до депортації українських дітей росією.  Результати дослідження Харківського інституту соціальних досліджень, виконаного на замовлення The Reckoning Project, в етері Радіо «Накипіло» озвучив заступник голови правління Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов. «Ми намагалися традиційно використовувати підхід поділу України на макрорегіони: Центр, Північ, Захід, Схід і Південь. Ми провели 12 фокусованих групових інтерв’ю. Крім фокус-груп, ми провели ще анкетне опитування 614 різних осіб […]

today10.04.2025 46

0%