Цікаве

У Харкові відновить роботу інспекція з паркування

today13.09.2023 13

Тло

За півтора-два місяці в Харкові знову запрацюють інспектори паркування. Наразі їх готують до роботи. Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів директор міського  департаменту будівництва та шляхового господарства Дмитро Липовий.

Уперше інспектори з’явилися на вулицях Харкова  в лютому 2019 року. Вони фіксували паркування машин у непризначених для цього місцях, притягували до адміністративної відповідальності за неправильне паркування і стоянку, контролювали роботу майданчиків для платного паркування.

Інспектор кладе повідомлення про складання постанови щодо адмінпорушення на лобове скло, а саму постанову згодом надсилають власникові машини. 

Окрім планшетів, інспектори користуватимуться нагрудними камерами.

Паркування

У пріоритеті Харківська міськрада розглядає відкриття платних нічних паркінгів. 

Усі паркувальні майданчики передали комунальному підприємству «Шляхрембуд», тож вони працюватимуть у межах цього підприємства. Оренд із ФОПами не буде. Нагадаємо, що влітку депутатський корпус ухвалив рішення, що за наведення ладу з паркуванням у місті відповідатиме департамент будівництва та шляхового господарства. Досі цим займалося управління транспорту та пасажирських перевезень, що входить до складу міського департаменту інфраструктури.

Нічні паркувальні майданчики охоронятимуть. Там будуть відеонагляд і тривожні кнопки для зв’язку з правоохоронними органами. 

Сьогодні підприємству вже передано 55 майданчиків. Утім, працюватимуть із них не всі, бо в тому немає потреби. Їх відкриють перш за все в центрі міста й у найбільш густонаселених районах.

З огляду на комендантську годину водій зможе поставити автівку на паркінгу до 23:00.

Оплатити послугу можна через застосунок «Е-паркування». Також на спеціально обладнаних майданчиках будуть термінали, де можна розрахуватися карткою. Водночас розробляють спосіб оплати дисконтними картками, які можна буде придбати на певну кількість днів. Що стосується вартості паркування, то Дмитро Липовий сказав, що тарифу наразі не встановили. 

Стан доріг

Через те, що місто перебуває в зоні можливих бойових дій дороги (42 %) дуже сильно постраждали в період, коли вулицями пересувалася важка техніка. 

Як зазначає посадовець, через це дороги перебувають не в найкращому стані. А грошей, щоби проводити капітальні та відновлювальні роботи в повному обсязі, наразі бракує. 

Тож здійснюють поточний ремонт, щоб підтримувати наявний стан доріг. 

Для відновлення в місті всіх доріг, які постраждали через воєнні дії, потрібно приблизно 4–5 мільярдів гривень.  Поки що в  бюджеті міста таких грошей немає. 

Written by: Коробенко Роман

Попередні записи

Скрипниківка правопис

Цікаве

«Скрипниківка». Кривава сторінка з історії української мови

6 вересня 1928 року народний комісар освіти Микола Скрипник затвердив Харківський правопис. Це був перший соборний правопис, бо творили його спільно провідні науковці як і Сходу, так і Заходу України. Однак постав він тоді, коли українські землі окупували й розділили кордоном. І за нього, а потім просто за те, що мислять українською, поклали голови тисячі. Пам’ятаймо про це. Ми поговорили з українським мовознавцем, доктором філологічних наук, професором, директором Інституту української мови […]

today06.09.2023 349

0%