Тексти

У Харкові закриють модульне містечко: де поселять переселенців

today21.05.2025 об 11:43 54

Тло

Найближчим часом 37 людей, серед яких — 15 дітей, які проживають у модульному містечку, облаштованому для переселенців 2015 року в Харкові, планують переселити до соціального готелю та гуртожитків. 

Про це Радіо «Накипіло» розповіла заступниця міського голови Харкова, що відповідає за медичні та соціальні питання, Світлана Горбунова-Рубан.

Термін експлуатації модульного містечка давно збіг. Тому міська рада ухвалила рішення про його закриття.

«Це не житлові приміщення, це контейнери для тимчасового перебування людей… Вони ніколи не були призначені для такого довгого проживання людей. Коли ми відкривали це містечко, на табличці на вході до цього містечка було чітко написано, що це транзитне модульне містечко. Воно було призначено для тимчасового перебування людини чи сім’ї протягом шести місяців, щоб за цей час люди змогли собі знайти нормальне житлове приміщення, у якому вони могли б жити», — зазначила заступниця міського голови Харкова.

Представники влади намагалися розселяти мешканців тимчасового містечка, однак люди не поспішали переїжджати, сказала Горбунова-Рубан.

«Ми робили все, щоб запропонувати їм якесь житло, гуртожитки, ми возили їх у ці гуртожитки, вони поверталися з них. Ми надавали їм адреси квартир в оренду, давали адреси будинків у сільській місцевості, у яких можна було б жити. Але людей задовольняло життя у модульному містечку. Усі вони хотіли залишитися у місті Харкові», — пояснила вона. 

За словами заступниці міського голови, люди, які проживають у модульному містечку, мають значні борги за електрику: від 60 000 до 100 000 гривень. Це пов’язано з тим, що модульне містечко перебуває на балансі підприємства. Тож електрику підприємство оплачує за тарифами, установленими для підприємств.

«Люди не вірять. Вони думають, що ми далі терпітимемо всі їхні забаганки. Ніхто з них нічого не робить, щоби знайти собі інше житло. Я не розумію, чому вони так поводяться», — додала вона. 

«Міський голова Харкова Ігор Терехов підписав лист на ім’я голови Харківської обласної військової адміністрації з проханням знайти можливість поселити цих людей у гуртожитки вищих навчальних закладів, які в розпорядженні ОВА. Ми додали до цього листа список тих людей, які потребують розселення, і чекаємо відповіді», — підсумувала Світлана Горбунова-Рубан.

Нагадаємо, модульне містечко на проспекті Ландау в Харкові відкрили 22 січня 2015 року за підтримки уряду Німеччини в межах програми GIZ. У десяти маленьких модульних будинках і трьох гуртожитках проживало понад 400 людей, які через війну були вимушені залишити домівки в Донецькій та Луганській областях. Під час поселення перевагу віддавали сім’ям із людьми з інвалідністю і багатодітним родинам. Технічно модульні будинки було розраховано на 3–5 років експлуатації. 

Про невідповідний технічний стан тимчасового житла вперше заговорили 2019 року. У 2021 році модульне містечко перевіряли монітори від Офісу омбудсмана України й визнали його непридатним для проживання людей. 

1 травня 2025 року фахівці Держпродспоживслужби після обстеження житлових модулів дійшли висновку, що проживати людям у модульному містечку небезпечно: частину будинків унаслідок російських обстрілів пошкоджено, інші  перебувають у незадовільному санітарному стані. 

Фото: MediaPort

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

Без електрики, водопостачання і газу: як живуть люди на лівому березі Куп’янської громади

На лівому березі Куп’янської громади вже понад пів року не працює критична інфраструктура: немає електрики, водопостачання і газу. Як розповів Радіо «Накипіло» начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін, ідеться, зокрема, про Заоскілля (район у Куп’янську), Ківшарівку та Куп’янськ-Вузловий.  «На лівому березі нині залишається декілька наших працівників ДСНС і поліції. Єдине, що ми можемо робити там, — це вмовляти людей виїхати, скористатися евакуацією і зберегти своє життя», — розповів Андрій […]

today20.05.2025 140

0%