News

В Охтирці створено документ просторового розвитку міста «Охтирка: урбан-візія». Для кого це корисно

today29.03.2024 54

Background

Фахівці з офісу міського розвитку Urban Reform презентували урбан-візію Охтирки — документ, що визначає концептуальну схему для подальшого розвитку міста.

Візія передбачає:

  • позиціонування; 
  • визначення перспективних напрямів розвитку; 
  • цілі та просторовий план розвитку міста. 

Зі свого боку просторовий план розвитку порушує питання екології, природи, публічних просторів, містить пропозиції для плану з покращення мобільності, концепцію розвитку забудови й перших пілотних проєктів. 

Проєкт створено з урахуванням даних, зібраних командою під час дослідження Охтирки. Ці матеріали опубліковано у вільному доступі.

«Візія міста охоплює всі аспекти життя та сприяє узгодженому розвитку міста, — поділилася керівниця проєкту, архітекторка й урбаністка Анастасія Палій. — Процес створення візії відбувається з великою увагою до участі громади та формування спільного майбутнього».

Над візією працювала міждисциплінарна команда, яка спеціалізується на розвитку міст. У неї входять урбаністи, соціологи, архітектори, дослідники, фахівці з планування міст, екології, соціології, транспорту, економіки, ландшафтного планування та розвитку культури.

«У своїй роботі над створенням візії Охтирки ми акцентували на людях, а не тільки на документах. Це сприяло створенню середовища для спільного розвитку. Головним результатом нашої роботи ми вважаємо об’єднання громадян навколо ідей, формування спільного майбутнього, взаємодію та пошук спільних рішень», — каже Олександра Нарижна, архітекторка, урбаністка й голова ГО Urban Reform.

Проєкт «Охтирка: урбанвізія» може стати прикладом успішної комунікації та партисипації, спрямованих на вивчення та відпрацювання ефективних методів у взаємодії з місцевими громадами. Є безліч методик для залучення людей і комунікації. Завдяки гнучкості команда експериментувала з різними підходами й шукала найдієвіші. 

Зібрані у візії дані можуть бути цікавими:

  • представникам місцевої влади, які зможуть краще розуміти функціонування міста, ідентифікувати проблеми й потенціали, а також визначити цілі розвитку;
  • жителям міста, які хочуть задовольняти свої потреби у відпочинку, розвагах, навчанні для дітей, наявності дитячих майданчиків і культурних об’єктів;
  • власникам бізнесів, що зможуть дослідити, де немає послуг та які саме бізнес-можливості є в тій чи тій частині міста;
  • фахівцям із відбудови міст, архітекторам, містопланувальникам та урбаністам. Для них візія може стати важливим ресурсом для розроблення ефективних стратегій і проєктів з урахуванням потреб та вимог реальних містян.

«Охтирка — місто з великим потенціалом і силою, — каже Павло Ігнатченко, громадський діяч і координатор проєкту «Охтирка: урбан-візія». — Сила міста у його жителях та історії. Я знаю, що навіть за цих складних часів ми маємо вірити та планувати своє майбутнє. Візія стане тим провідником для створення спільного майбутнього нашої рідної Охтирочки».

Ознайомитися з візією можна на сайті проєкту

Про діяльність Urban Reform читайте на сайті громадської організації чи на її сторінці в інстаграмі.

Written by: Доманська Анна

Попередні записи

Цікаве

Невіруючих на війні немає, — автор терміна «Революція гідності» Юрій Сиротюк

В етері Радіо «Накипіло» ведучий Кирило Лукаш спілкувався з Юрієм Сиротюком, народним депутатом України VII скликання й автором терміна «Революція гідності». Нині пан Юрій — гранатометник ЗСУ. Ми підготували публікацію з ключових тез, які прозвучали в етері.   Про Революцію гідності Якщо 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку мені здавалося, що пекло розверзлося на землі (було якесь відчуття абсолютного й моторошного зла), то 20 лютого того року мені здавалося, […]

today21.02.2024 143

0%