Ветеран та експолонений із Харкова вимагає поваги від установ Національної академії медичних наук: НСЗУ проведе перевірки
today08.07.2025 о 19:25 32310
Під час зустрічі з керівництвом дев’яти харківських медінститутів у Національному інституті терапії імені Любові Малої Національної академії медичних наук України в Харкові четвертого липня президент НАМН Василь Лазоришинець не виніс на обговорення проблеми лікування захисників і захисниць у підпорядкованих медзакладах. Це обурило ветерана війни, який пережив полон, і директора обласного ветеранського простору «Пліч-о-пліч» Ігоря Шишка.
За словами Шишка, у деяких медінститутах лікарі беруть десятки тисяч гривень із тяжкопоранених за складні операції, ліки й обстеження. Ветерани вимагають повної перевірки закладів Національної академії медичних наук у Харківській області та системного розв’язання питання безоплатної меддопомоги для ветеранів.
Організація має офіційні звернення зі скаргами, сказав Шишко. Їх хочуть передати правоохоронним органам, щоб вивести ситуацію з емоційної площини в конструктивну.
«Ми стовідсотково передамо ці скарги, нині це готують. Були звернення до обласної військової адміністрації. Конкретний кейс: людина лікувалася в Інституті неврології, психіатрії та наркології. Там брали гроші за пластину, яку вставляли в голову, а також за операцію і томограф.
Також скаржаться на Інститут патології хребта та суглобів імені Ситенка. Є людина, яка має дуже багато каліцтв і яка зверталася та просила скерування на лікування за кордоном, а вони сказали, що можуть самі полікувати, але це коштуватиме трішки більш ніж мільйон гривень», — навів приклад Ігор Шишко.
Що кажуть у НАМН
Василь Лазоришинець у коментарі Радіо «Накипіло» розповів, що спочатку планував провести нараду з директорами медінститутів, а потім присвятити ветеранам окрему зустріч. За його словами, офіційних звернень від ветеранів не було, окрім листа ветеранських організацій до заступниці голови Офісу Президента Ірини Верещук із зауваженнями до роботи інститутів Академії медичних наук.
«Я у робочому порядку проводжу нараду з директорами, заступниками директорів, медичними директорами. Це приблизно 60 людей у залі. А посеред нашої наради вриваються пан Шишко і якісь люди, кажучи, що в них є запитання. Я відповідаю: “Є віцепрезидент, який займається цими питаннями. Будь ласка, поговоріть із ним. Якщо будуть якісь запитання до мене, то за 10–15 хвилин я закінчу свою доповідь, я готовий навіть перервати нараду й зустрітися з вами”», — розповів Василь Лазоришинець.
Як реагує влада
Ветеранів запросили на нараду за участі заступника міністра охорони здоров’я Євгена Гончара, керівниці НСЗУ Наталії Гусак та очільників інститутів Національної академії медичних наук, повідомили восьмого липня у Харківській обласній військовій адміністрації.
«Ветерани порушили важливі проблеми, з якими стикаються, зокрема, в інститутах НАМН України на Харківщині: неповажне ставлення до пацієнтів; завищення вартості ліків, які має покривати НСЗУ; вимагання грошей за безоплатні для військовослужбовців процедури. Це неприпустимо, особливо в умовах війни! Разом із МОЗ та НСЗУ напрацювали конкретні кроки», — ідеться у заяві начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова.
За словами Синєгубова, найближчим часом НСЗУ проведе перевірку інститутів НАМН у Харківській області «на відповідність дотримання умов договорів та установлених правил надання медичних послуг».
Крім того, ветеранів війни в медустановах НАМН супроводжуватимуть їхні помічники. На переконання начальника ОВА, таким способом контролюватимуть якість надання медичних послуг.
Річку Немишлю, 13 кілометрів якої протікає Харковом, хочуть зробити привабливою для харків’ян і туристів. Місцеві активісти вже провели сім толок на річці й обстежили водний об’єкт. Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів ініціатор очищення річки харків’янин Ігор Удовіков. Нещодавно Ігор проплив річкою на байдарці разом із архітектором Віктором Дворніковим та урбаністом Павлом Храмовим, щоб оцінити урбаністичний потенціал Немишлі. «Річка Немишля — це дім моїх батьків і дідів. Мати розповідала, […]