Без категорії

Як працює на фронті наземний дрон Sirko-S1 — розробка харківських інженерів

today18.07.2025 о 21:30

Тло

Український наземний дрон Sirko-S1, який розробили харківські інженери, допомагає в логістиці, евакуації та розвідці на фронті. Це десята генерація моделі, яку розробили у Харкові у 2023 році.

Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів провідний інженер і засновник оборонної компанії SkyLab UA Євгеній Рвачов.

«Виробництво почалося ще до повномасштабної війни, тому що я займався робототехнікою давно — ще до 2014 року. 2022 рік і повномасштабка — це найбільший і найсильніший тригер, який дав мені зрозуміти, що треба всі сили кинути на те, щоб збудувати те, що вже тут і зараз буде допомагати», — відзначив розробник.

У 2022 році компанія почала допомагати військовим з розвідувальних повітряних дронів, які ще не називалися FPV.

«Зрозуміли, що обмежені кількістю людей, кількістю дронів, які можемо надати і в цілому обмежені допомогою. Тому вирішили будувати команду, структурувати і запустити серійне виробництво», — додав він. 

«Електричка на колесах»: на що здатен Sirko 

Наприкінці 2022 року розробники почали працювати над наземними дронами.

«Першу версію дрона Sirko ми зробили на початку 2023 року. Сучасний модифікований Sirko S1 — це десята генерація. Це логістичний дрон, який може перевозити критичне навантаження до 200 кг, робоче 100 — 130 кг, який має незалежні чотири двигуни, це повністю електричний дрон. Фактично електричка на колесах, як Tesla, як будь-який електромобіль. Він має 12 типів радіозв’язку і може проїжджати на базовій батарейці мінімально п’ять кілометрів, на максимальній — 60 км», — розповів Рвачов. 

Базовий дрон Sirko-S1 — без будь-якого додаткового устаткування — це логіст і помічник в будь-якому підрозділі, говорить Євгеній Рвачов. 

«Він може перевезти воду, провізію, БК, будь-що від точки «А» в точку «Б». Далі ми почали фокусуватися на додатковому обладнанні, тобто модулі, які ставляться на базову версію і збільшують його функціональність. Якщо інженерний підрозділ потребує дистанційного мінування території противника або якихось загороджень за рахунок мін, ставляться так називаємо скиди для дистанційного мінування», — підсумував розробник.

Слухайте інтерв’ю повністю в програмі “Накипіло з Наталкою Маринчак”.

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

Стати рок-зіркою у слемі: у громадах Харківщини відбудеться «Літературна майстерня»

Організатори проєкту LitSlam.ua вирушають із «Літературною майстернею» до трьох громад Харківщини: Близнюківської, Балаклійської та Златопільської. Фестиваль із тренінгами й поетичними батлами для підлітків і молоді відбудеться 19 та 20 липня. У суботу, 19 липня, «Літературну майстерню» проведуть у Близнюках. Як розповіла студії Радіо «Накипіло» кураторка проєктного напряму LitSlam.ua Тетяна Хоронжук, літературний слем — це не тільки про поезію.  «Це елементи перформансу, театру й шоу. У слемі важливо не тільки, який у […]

today18.07.2025 1

0%